JSM-sarjaohjelmat 2018-19
SM-Liiga, I- ja II-divisioona

SM-Liigassa hankitaan säästöjä tuomarikustannuksissa. Tästä johtuen aitojen kotiotteluiden määrä on aiempaa vähemmän osalla joukkueista – kompensaationa on kevyempi kausiohjelma.

SM-Liiga
1.kierros La 15.09.2018
HSL Areena: KS-58 – SK ComeOn
Jyväskylä: JyS – KymS
JYVÄSKYLÄ: TammerSh – JoeSK
Salo: SalSK – Aatos
SASTAMALA: TuTS – EtVaS
Sastamala: VammSK – MatSK

2.kierros Su 16.09.2018
HSL Areena: Aatos – KS-58
HSL Areena: SK ComeOn – SalSK
JYVÄSKYLÄ: JoeSK – JyS
JYVÄSKYLÄ: KymS – TammerSh
SASTAMALA: EtVaS – VammSK
SASTAMALA: MatSK – TuTS

3.kierros La 10.11.2018
HSL Areena: MatSK – JyS
Joensuu: JoeSK – SK ComeOn
Kotka: KymS – Aatos
Tampere: TammerSh – EtVaS
Turku: TuTS – SalSK
TURKU: VammSK – KS-58

4.kierros Su 11.11.2018
HSL Areena: MatSK – EtVaS
JOENSUU: Aatos – JoeSK
Jyväskylä: JyS – TammerSh
KOTKA: SK ComeOn – KymS
SALO: KS-58 – TuTS
Salo: SalSK – VammSK

5.kierros La 08.12.2018
HSL Areena: Aatos – VammSK
HSL Areena: EtVaS – KymS
HSL Areena: SK ComeOn – TuTS
Joensuu: JoeSK – MatSK
TAMPERE: JyS – SalSK
Tampere: TammerSh – KS-58

6.kierros Su 09.12.2018
JOENSUU: EtVaS – JoeSK
KOTKA: KymS – MatSK
TAMPERE: KS-58 – JyS
Tampere: TammerSh – SalSK
Turku: TuTS – Aatos
TURKU: VammSK – SK ComeOn

7.kierros La 09.02.2019
HSL Areena: Aatos – MatSK
HSL Areena: SK ComeOn – EtVaS
JYVÄSKYLÄ: JoeSK – KS-58
Jyväskylä: JyS – VammSK
Salo: SalSK – KymS
Turku: TuTS – TammerSh

8.kierros Su 10.02.2019
HSL Areena: EtVaS – Aatos
HSL Areena: KS-58 – KymS
HSL Areena: MatSK – SK ComeOn
Jyväskylä: JyS – TuTS
JYVÄSKYLÄ: SalSK – JoeSK
Sastamala: VammSK – TammerSh

9.kierros Pe 15.03.2019
HSL Areena: Aatos – TammerSh
HSL Areena: EtVaS – SalSK
HSL AREENA: KymS – TuTS
HSL Areena: MatSK – KS-58
HSL Areena: SK ComeOn – JyS
HSL AREENA: VammSK – JoeSK

10.kierros La 16.03.2019
HSL Areena: Aatos – JyS
HSL Areena: EtVaS – KS-58
HSL AREENA: JoeSK – KymS
HSL AREENA: SalSK – MatSK
HSL AREENA: TammerSh – SK ComeOn
HSL AREENA: VammSK – TuTS

11.kierros Su 17.03.2019
HSL AREENA: JyS – EtVaS
HSL Areena: KS-58 – SalSK
HSL AREENA: KymS – VammSK
HSL Areena: MatSK – TammerSh
HSL Areena: SK ComeOn – Aatos
HSL AREENA: TuTS – JoeSK

I-divisioona
Lohko A (länsi)
1.pelipäivä La 15.09.2018
Raahe: RaahLi – Pässi
Raasepori: KarjUra – PSY
Tampere: TammerSh 2 – LauttSSK
Vaasa: VSS – HSK

2.pelipäivä Su 16.09.2018
Raahe: RaahLi – HSK
Vaasa: VSS – Pässi

3.pelipäivä La 10.11.2018
Helsinki: Pässi – KarjUra
HSL Areena: HSK – LauttSSK
Pori: PSY – RaahLi
PORI: TammerSh 2 – VSS

4.pelipäivä Su 11.11.2018
Pori: PSY – VSS
Tampere: TammerSh 2 – RaahLi

5.pelipäivä La 08.12.2018
HSL Areena: LauttSSK – Pässi
Raasepori: KarjUra – TammerSh 2

6.pelipäivä Su 09.12.2018
HSL Areena: HSK – PSY

7.pelipäivä La 12.01.2019
Helsinki: Pässi – PSY
HSL Areena: LauttSSK – KarjUra
Tampere: TammerSh 2 – HSK

8.pelipäivä La 09.02.2019
Helsinki: Pässi – HSK
Pori: PSY – TammerSh 2
VAASA: KarjUra – RaahLi
Vaasa: VSS – LauttSSK

9.pelipäivä Su 10.02.2019
VAASA: RaahLi – LauttSSK
Vaasa: VSS – KarjUra

10.pelipäivä La 16.03.2019
Helsinki: LauttSSK – PSY
Helsinki: Pässi – TammerSh 2
HSL Areena: HSK – KarjUra
Raahe: RaahLi – VSS

Lohko B (itä)
1.kierros La 15.09.2018
Espoo: MatSK 2 – EtVaS 2
Kuopio: KSY – KäpSK
Lahti: LahS – JyS 2
Vantaa: Gambiitti – HSK 2

2.kierros La 10.11.2018
Espoo: MatSK 2 – LahS
HSL Areena: KäpSK – Gambiitti
JYVÄSKYLÄ: EtVaS 2 – KSY
Jyväskylä: JyS 2 – HSK 2

3.kierros Su 11.11.2018
HSL Areena: KäpSK – MatSK 2
JYVÄSKYLÄ: HSK 2 – KSY
Jyväskylä: JyS 2 – EtVaS 2
Lahti: LahS – Gambiitti

4.kierros La 08.12.2018
Kuopio: KSY – JyS 2
Lahti: LahS – KäpSK
Vantaa: Gambiitti – MatSK 2

4.kierros Su 09.12.2018
HSL Areena: HSK 2 – EtVaS 2

5.kierros La 12.01.2019
HSL Areena: HSK 2 – LahS
Jyväskylä: JyS 2 – Gambiitti
Kuopio: KSY – MatSK 2
Vantaa: EtVaS 2 – KäpSK

6.kierros La 09.02.2019
Espoo: MatSK 2 – JyS 2
HSL Areena: KäpSK – HSK 2
Lahti: LahS – EtVaS 2
Vantaa: Gambiitti – KSY

7.kierros La 16.03.2019
Espoo: MatSK 2 – HSK 2
HSL Areena: KäpSK – JyS 2
Kuopio: KSY – LahS
Vantaa: EtVaS 2 – Gambiitti

II-divisioona
Lohko 1 (itä)
1.kierros La 15.09.2018
Espoo: MatSK 3 – KäpSK 2
MIKKELI: HämSK – JoeSK 2
Mikkeli: MikkSK – ESK
EtVaS 3 vapaa

2.kierros Su 16.09.2018
Hämeenlinna: HämSK – EtVaS 3
MIKKELI: ESK – JoeSK 2 klo 09
Mikkeli: MikkSK – KäpSK 2 klo 12
MatSK 3 vapaa

4.kierros Su 16.09.2018
MIKKELI: MatSK 3 – JoeSK 2 klo 14

3.kierros La 10.11.2018
Espoo: MatSK 3 – MikkSK
Joensuu: JoeSK 2 – KäpSK 2
Vantaa: EtVaS 3 – ESK
HämSK vapaa

4.kierros La 08.12.2018
Espoo: ESK – HämSK
HSL Areena: KäpSK 2 – EtVaS 3
MikkSK vapaa

5.kierros La 12.01.2019
HSL Areena: EtVaS 3 – MatSK 3
HSL Areena: KäpSK 2 – HämSK
Joensuu: JoeSK 2 – MikkSK
ESK vapaa

6.kierros La 09.02.2019
HSL Areena: KäpSK 2 – ESK
Hämeenlinna: HämSK – MatSK 3
Vantaa: EtVaS 3 – MikkSK
JoeSK 2 vapaa

7.kierros La 16.03.2019
Espoo: ESK – MatSK 3
MIKKELI: JoeSK 2 – EtVaS 3
Mikkeli: MikkSK – HämSK
KäpSK 2 vapaa

Lohko 2 (etelä)
1.kierros La 15.09.2018
HSL Areena: KS-58 2 – AkaaS
Hämeenlinna: HämSK 2 – I-HSK
Järvenpää: JärvSK – HyvSK
TammerSh 4 vapaa

2.kierros Su 16.09.2018
Hyvinkää: HyvSK – AkaaS
Hämeenlinna: HämSK 2 – KS-58 2
Järvenpää: JärvSK – TammerSh 4
I-HSK vapaa

3.kierros La 10.11.2018
Akaa: AkaaS – JärvSK
HSL Areena: I-HSK – HyvSK
Tampere: TammerSh 4 – HämSK 2
KS-58 2 vapaa

4.kierros La 08.12.2018
Hämeenlinna: HämSK 2 – AkaaS
Tampere: TammerSh 4 – KS-58 2
HyvSK vapaa

4.kierros Su 09.12.2018
HSL Areena: I-HSK – JärvSK

5.kierros La 12.01.2019
Akaa: AkaaS – TammerSh 4
HSL Areena: I-HSK – KS-58 2
Hyvinkää: HyvSK – HämSK 2
JärvSK vapaa

6.kierros La 09.02.2019
HSL Areena: KS-58 2 – HyvSK
Järvenpää: JärvSK – HämSK 2
Tampere: TammerSh 4 – I-HSK
AkaaS vapaa

7.kierros La 16.03.2019
Akaa: AkaaS – I-HSK
HSL Areena: KS-58 2 – JärvSK
Hyvinkää: HyvSK – TammerSh 4
HämSK 2 vapaa

Lohko 3 (länsi)
1.kierros La 15.09.2018
HSL Areena: LauttSSK 2 – SalSK 2
Turku: TuTS 2 – LoimSK
Vantaa: Gambiitti 2 – AS
HSK 3 vapaa

2.kierros Su 16.09.2018
HSL Areena: HSK 3 – TuTS 2
HSL Areena: LauttSSK 2 – Gambiitti 2
Salo: SalSK 2 – LoimSK
AS vapaa

3.kierros La 10.11.2018
Loimaa: LoimSK – HSK 3
Turku: AS – SalSK 2
Turku: TuTS 2 – LauttSSK 2
Gambiitti 2 vapaa

4.kierros La 08.12.2018
Loimaa: LoimSK – AS
Turku: TuTS 2 – SalSK 2
Vantaa: Gambiitti 2 – HSK 3
LauttSSK 2 vapaa

5.kierros La 12.01.2019
HSL Areena: HSK 3 – LauttSSK 2
Salo: SalSK 2 – Gambiitti 2
Turku: AS – TuTS 2
LoimSK vapaa

6.kierros La 09.02.2019
Loimaa: LoimSK – Gambiitti 2
Salo: SalSK 2 – HSK 3
Turku: AS – LauttSSK 2
TuTS 2 vapaa

7.kierros La 16.03.2019
HSL Areena: HSK 3 – AS
HSL Areena: LauttSSK 2 – LoimSK
Vantaa: Gambiitti 2 – TuTS 2
SalSK 2 vapaa

Lohko 4 (pohjoinen)
1.pelipäivä La 15.09.2018
1.k.
Seinäjoki: SeinSK – OSS
SEINÄJOKI: KankSK – KokkSK
SEINÄJOKI: OSS 2 – TaSK

2.k.
Seinäjoki: SeinSK – OSS 2
SEINÄJOKI: KokkSK – TaSK
SEINÄJOKI: TammerSh 3 – OSS

2.pelipäivä Su 16.09.2018
1.k.
SEINÄJOKI: KankSK – OSS 2
SEINÄJOKI: KokkSK – TammerSh 3
SEINÄJOKI: TaSK – OSS

2.k.
SEINÄJOKI: OSS – KankSK
SEINÄJOKI: OSS 2 – TammerSh 3

2.pelipäivä 2.k. Su 16.09.2018 tai 7.pelipäivä La 12.01.2019
Seinäjoki: SeinSK – TaSK

3.pelipäivä La 10.11.2018
Oulu: OSS – OSS 2
Tampere: TammerSh 3 – SeinSK

5.pelipäivä La 08.12.2018
Kokkola: KokkSK – SeinSK
Tampere: TaSK – KankSK

7.pelipäivä La 12.01.2019
Tampere: TammerSh 3 – KankSK

8.pelipäivä La 09.02.2019
Kankaanpää: KankSK – SeinSK
Tampere: TaSK – TammerSh 3

8.pelipäivä La 09.02.2019
1.k.
Oulu: OSS 2 – KokkSK

2.k.
Oulu: OSS – KokkSK

JSM-toimikunta
J.Kytöniemi
T.Munukka
L.Hagelberg