Alta löytyy tulevan JSM-kauden ohjelma SM-liigan osalta. Lihavoitu paikkakunta merkitsee sitä, että ottelu on määrätty pelattavaksi normaalista poikkeavalle paikkakunnalle kilometrien tasaamiseksi tai sitä, että kyseessä on useamman joukkueen yhteistapahtuma.

Huomioikaa, että Shakkiareenalla pelattavien otteluiden aikatauluja on JSM-toimikunnan ja HSL:n yhteisellä päätöksellä porrastettu, joten kaikkien otteluiden yhteyteen on listattu alkamisaika. Mikäli Shakkiareenalle on tulossa yli 42 pelaajaa yhden päivän aikana, niin SM-liigan ottelut alkavat klo 10.00

Kierros ja ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 12.9.2020
SIIRRETTY HSL Areena SK Ninja – Gambiitti
SIIRRETTY Espoo MatSK – MatSK/2
SIIRRETTY Jyväskylä JyS – TammerSh
klo 12.00, PELATAAN Salo Aatos – SalSK
SIIRRETTY Sastamala TuTS – RaahLi
klo 12.00, PELATAAN Sastamala EtVaS – VammSK
2. kierros su 13.9.2020
SIIRRETTY Espoo MatSK/2 – SK Ninja
SIIRRETTY Jyväskylä JyS – TuTS
klo 12.00, PELATAAN Salo SalSK – EtVaS
klo 12.00, PELATAAN Sastamala VammSK – Aatos
SIIRRETTY Tampere TammerSh – RaahLi
SIIRRETTY Vantaa Gambiitti – MatSK
3. kierros la 17.10.2020
klo 10.00 HSL Areena Aatos – Gambiitti
klo 10.00 HSL Areena EtVaS – MatSK/2
klo 12.00 Raahe RaahLi – SK Ninja
klo 12.00 Raahe MatSK – JyS
klo 12.00 Tampere TammerSh – VammSK
klo 12.00 Turku TuTS – SalSK
4. kierros su 18.10.2020
klo 12.00 Espoo MatSK/2 – Aatos
klo 12.00 Raahe RaahLi – MatSK
klo 12.00 Raahe JyS – SK Ninja
klo 12.00 Salo SalSK – TammerSh
klo 12.00 Sastamala VammSK – TuTS
klo 12.00 Vantaa Gambiitti – EtVaS
5. kierros la 14.11.2020
klo 10.00 HSL Areena SK Ninja – VammSK
klo 12.00 Espoo MatSK – SalSK
klo 12.00 Jyväskylä Gambiitti – JyS
klo 12.00 Jyväskylä MatSK/2 – RaahLi
klo 12.00 Tampere TammerSh – Aatos
klo 12.00 Turku TuTS – EtVaS
6. kierros su 15.11.2020
klo 12.00 Jyväskylä JyS – MatSK/2
klo 12.00 Jyväskylä RaahLi – Gambiitti
klo 12.00 Salo SalSK – SK Ninja
klo 12.00 Sastamala VammSK – MatSK
klo 12.00 Tampere EtVaS – TammerSh
klo 12.00 Turku Aatos – TuTS
7. kierros la 13.02.2021
klo 10.00 HSL Areena SK Ninja – EtVaS
klo 12.00 Espoo MatSK/2 – TuTS
klo 12.00 Espoo MatSK – Aatos
klo 12.00 Raahe RaahLi – SalSK
klo 12.00 Raahe VammSK – JyS
klo 12.00 Vantaa Gambiitti – TammerSh
8. kierros su 14.02.2021
klo 10.00 HSL Areena Aatos – SK Ninja
klo 10.00 HSL Areena EtVaS – MatSK
klo 12.00 Raahe RaahLi – VammSK
klo 12.00 Raahe JyS – SalSK
klo 12.00 Tampere TammerSh – MatSK/2
klo 12.00 Turku TuTS – Gambiitti
9. kierros pe 12.03.2021
TBD HSL Areena SK Ninja – TuTS
TBD HSL Areena MatSK – TammerSh
TBD HSL Areena JyS – RaahLi
TBD HSL Areena EtVaS – Aatos
TBD HSL Areena MatSK/2 – VammSK
TBD HSL Areena SalSK – Gambiitti
10. kierros la 13.03.2021
TBD HSL Areena MatSK – TuTS
TBD HSL Areena TammerSh – SK Ninja
TBD HSL Areena RaahLi – EtVaS
TBD HSL Areena Aatos – JyS
TBD HSL Areena Gambiitti – VammSK
TBD HSL Areena SalSK – MatSK/2
11. kierros su 14.03.2021
TBD HSL Areena TuTS – TammerSh
TBD HSL Areena SK Ninja – MatSK
TBD HSL Areena Aatos – RaahLi
TBD HSL Areena EtVaS – JyS
TBD HSL Areena VammSK – SalSK
TBD HSL Areena MatSK/2 – Gambiitti