Shakkiareenan ohjelma

JSM 2020-2021, Areenan ohjelma:

Areenan yhteystiedot:
Hiomotie 10, 00380 Helsinki
050-4002855, shakkiareena@gmail.com

Mahdollisista muutoksista tai epäselvyyksistä tulee ilmoittaa Shakkiareenan henkilökunnalle välittömästi.

Koronavirustilanteen vuoksi Areenalla saa pelata korkeintaan 42 pelaajaa kerrallaan. Tämän vuoksi otteluiden alkamisaikoja on JSM-toimikunnan ja HSL:n yhteisellä päätöksellä porrastettu. 1. vuoron pelit alkavat klo 10.00 ja 2. vuoron pelit klo 15.30. 
Jokaiselle pöydälle sijoitetaan yksi pelipari aiemman kahden peliparin sijasta.
Joukkueet voivat siirtää ottelun pelattavaksi toiseen pelipaikkaan yhteisellä päätöksellä. Tästä on ilmoitettava JSM-toimikunnalle ja Shakkiareenalle viimeistään 7 päivää ennen kierrosta.

Ottelun alkamisaikaan Areenalla joukkue voi erittäin painavasta syystä hakea muutosta JSM-toimikunnalta. Muutosanomukset on toimitettava seuraavan aikataulun mukaisesti

  • Syyskuun kierroksen osalta 23.8. mennessä
  • Muiden kierroksien osalta 30.8 mennessä

Päätösviikonlopun aikataulua täsmennetään myöhemmin.

.
Päivämäärä Sarjataso Ottelu Pelaajamäärä
la 12.9.2020
klo 15.30 II-divisioona EtVaS 3 – JärvSK 10
II-divisioona EtVaS 4 – I-HSK 10
III-divisioona HSK 3 – MatSK 5 10
III-divisioona I-HSK 3 – LauttSSK 3 10
40
su 13.9.2020
klo 12.00 II-divisioona LauttSSK 2 – KarjUra 10
II-divisioona I-HSK – KäpSK 2 10
II-divisioona HSK 2 – TSY 10
30
la 17.10.2020
klo 10.00 SM-liiga Aatos – Gambiitti 16
SM-liiga EtVaS – MatSK 2 16
II-divisioona KäpSK 2 – LauttSSK 2 10
42
klo 15.30 I-divisioona HSK – LauttSSK 16
I-divisioona KäpSK – JoeSK 16
II-divisioona Aatos 2 – HSK 2 10
42
su 18.10.2020
klo 10.00
I-divisioona KS-58 – LauttSSK 16
II-divisioona LauttSSK 2 – KarjUra 10
26
klo 15.30
III-divisioona Aatos 3 – Gambiitti 4 10
III-divisioona X 2 – I-HSK 2 10
20
la 14.11.2020
klo 10.00 SM-liiga SK Ninja – VammSK 16
I-divisioona LauttSSK – TammerSh 2 16
32
klo 15.30 I-divisioona KS-58 – TuTS 2 16
I-divisioona HSK – PSY 16
32
su 15.11.2020
klo 12.00 II-divisioona I-HSK – LauttSSK 2 10
III-divisioona HSK 3 – Aatos 3 10
III-divisioona KäpSK 3 – X 2 10
III-divisioona I-HSK 2 – LahS 2 10
40
la 9.1.2021
klo 10.00 I-divisioona KäpSK – EtVaS 2 16
II-divisioona LauttSSK 2 – SalSK 2 16
II-divisioona HSK 2 – Me-Ra 10
42
klo 15.30 I-divisioona LauttSSK – PSY 10
II-divisioona KäpSK 2 – LoimSK 10
II-divisioona Aatos 2 – TSY 10
III-divisioona KäpSK 3 – I-HSK 2 10
40
su 10.1.2021
klo 12.00 I-divisioona KS-58 – AkaaS 16
III-divisioona Aatos 3 – MatSK 5 10
III-divisioona LauttSSK 3 – MatSK 6 10
36
la 13.02.2021
klo 12.00 SM-liiga SK Ninja – EtVaS 16
I-divisioona HSK – TuTS 2 16
II-divisioona LauttSSK 2 – EtVaS 4 10
42
su 14.02.2021
klo 10.00 SM-liiga EtVaS – MatSK 16
SM-liiga Aatos – SK Ninja 16
III-divisioona HSK 3 – X 10
42
klo 15.30
III-divisioona LauttSSK 3 – MatSK 4 10
III-divisioona X 2 – MatSK 7 10
III-divisioona I-HSK 2 – Gambiitti 3 10
30
pe 12.03.2021
SM-liiga SK Ninja – TuTS 16
SM-liiga MatSK – TammerSh 16
SM-liiga JyS – RaahLi 16
SM-liiga EtVaS – Aatos 16
SM-liiga MatSK/2 – VammSK 16
SM-liiga SalSK – Gambiitti 16
96
la 13.03.2021
SM-liiga MatSK – TuTS 16
SM-liiga TammerSh – SK Ninja 16
SM-liiga RaahLi – EtVaS 16
SM-liiga Aatos – JyS 16
SM-liiga Gambiitti – VammSK 16
SM-liiga SalSK – MatSK/2 16
I-divisioona HSK – KS-58 16
II-divisioona I-HSK – LoimSK 10
II-divisioona KäpSK 2 – EtVaS 4 10
132
su 14.03.2021
SM-liiga TuTS – TammerSh 16
SM-liiga SK Ninja – MatSK 16
SM-liiga Aatos – RaahLi 16
SM-liiga EtVaS – JyS 16
SM-liiga VammSK – SalSK 16
SM-liiga MatSK/2 – Gambiitti 16
III-divisioona nousukarsintaottelut
96