III-divisioona 2022-2023: Ohjelma

Ottelut alkavat klo 12.00, jollei toisin sovita.

Lohko 1:

* ÅmSK vastaa 14.1.2023 pelattavan ottelun MatSK 4 – ÅmSK järjestelyistä.

Ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 24.9.2022 Espoo MatSK 4-LauttSSK 3
Kirkkonummi KirkSK-ÅmSK
2. kierros la 15.10.2022 HSL Areena HSC 3-KirkSK
2. kierros la 12.11.2022 Raasepori ÅmSK-LauttSSK 3
3. kierros la 14.1.2023 RAASEPORI* MatSK 4-ÅmSK
HSL Areena LauttSSK 3-HSC 3
4. kierros su 12.2.2023 HSL Areena LauttSSK 3-KirkSK
HSL Areena HSC 3-MatSK 4
5. kierros la 1.4.2023 Espoo MatSK 4-KirkSK
Raasepori ÅmSK-HSC 3

 

Lohko 2: 

Ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 24.9.2022 Vantaa Gambiitti 4-MatSK 5
1. kierros su 25.9.2022 HSL Areena HSC 4-I-HSK 3
HSL Areena Aatos 2-X 2
2. kierros la 15.10.2022 HSL Areena Aatos 2-Gambiitti 4
HSL Areena X 2-I-HSK 3
2. kierros la 12.11.2022 Espoo MatSK 5-HSC 4
3. kierros la 14.1.2023 HSL Areena HSC 4-Aatos 2
Vantaa Gambiitti 4-X 2
3. kierros su 15.1.2023 HSL Areena I-HSK 3-MatSK 5
4. kierros la 11.2.2023 Vantaa Gambiitti 4-HSC 4
4. kierros su 12.2.2023 HSL Areena Aatos 2-I-HSK 3
HSL Areena X 2-MatSK 5
5. kierros su 2.4.2023 HSL Areena I-HSK 3-Gambiitti 4
HSL Areena HSC 4-X 2
Espoo MatSK 5-Aatos 2

 

Lohko 3: 

Ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 24.9.2022 Espoo ESK-MatSK 6
Vantaa Gambiitti 3-HSK 2
1. kierros su 25.9.2022 Helsinki EtVaS 4-I-HSK 2
2. kierros la 15.10.2022 HSL Areena I-HSK 2-Gambiitti 3
2. kierros la 12.11.2022 Espoo MatSK 6-HSK 2
Espoo ESK-EtVaS 4
3. kierros la 14.1.2023 Helsinki EtVaS 4-MatSK 6
Vantaa Gambiitti 3-ESK
3. kierros su 15.1.2023 HSL Areena HSK 2-I-HSK 2
4. kierros la 11.2.2023 Espoo MatSK 6-I-HSK 2
Espoo ESK-HSK 2
4. kierros su 12.2.2023 Helsinki EtVaS 4-Gambiitti 3
5. kierros su 2.4.2023 HSL Areena HSK 2-EtVaS 4
HSL Areena I-HSK 2-ESK
Vantaa Gambiitti 3-MatSK 6

 

Lohko 4: 

Ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros su 25.9.2022 HSL Areena KäpSK 3-Me-Ra 2
HSL Areena LauttSSK 2-MatSK 7
2. kierros la 15.10.2022 HSL Areena HSC 2-KäpSK 3
2. kierros la 12.11.2022 Helsinki Me-Ra 2-LauttSSK 2
3. kierros la 14.1.2023 Espoo MatSK 7-Me-Ra 2
3. kierros su 15.1.2023 HSL Areena LauttSSK 2-HSC 2
4. kierros su 12.2.2023 HSL Areena HSC 2-MatSK 7
HSL Areena KäpSK 3-LauttSSK 2
5. kierros la 1.4.2023 Espoo MatSK 7-KäpSK 3
Helsinki Me-Ra 2-HSC 2

 

Lohko 5: 

Ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 24.9.2022 Pori PSY 3-TuTS 3
Salo SalSK 3-TammerSh 4
2. kierros la 12.11.2022 Turku TuTS 3-SalSK 3
Tampere Moukat-PSY 3
3. kierros la 14.1.2023 Salo SalSK 3-Moukat
Tampere TammerSh 4-TuTS 3
4. kierros la 11.2.2023 Tampere Moukat-TammerSh 4
Pori PSY 3-SalSK 3
5. kierros la 1.4.2023 Tampere TammerSh 4-PSY 3
Turku TuTS 3-Moukat

 

Lohko 6: 

Ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 24.9.2022 Hyvinkää HyvSK-Pässi 2
Tampere TammerSh 5-TammerSh 3
Lahti LahS 2-HämSK 2
2. kierros la 15.10.2022 Tampere TammerSh 3-Pässi 2
Hämeenlinna HämSK 2-TammerSh 5
Hyvinkää HyvSK-LahS 2
3. kierros la 12.11.2022 Hämeenlinna HämSK 2-HyvSK
Valkeakoski Pässi 2-TammerSh 5
Lahti LahS 2-TammerSh 3
4. kierros la 11.2.2023 Valkeakoski Pässi 2-HämSK 2
Hyvinkää HyvSK-TammerSh 3
Tampere TammerSh 5-LahS 2
5. kierros su 2.4.2023 Tampere TammerSh 5-HyvSK
Tampere TammerSh 3-HämSK 2
Valkeakoski Pässi 2-LahS 2

 

Lohko 7: 

Ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 24.9.2022 Kurikka KurVi 2-SeinSK 2
Oulu OSS 2-OSS 3
2. kierros la 12.11.2022 Vaasa VSS 2-OSS 3
Kurikka KurVi 2-OSS 2
3. kierros la 14.1.2023 Oulu OSS 3-KurVi 2
Seinäjoki SeinSK 2-VSS 2
4. kierros la 11.2.2023 Oulu OSS 2-VSS 2
Oulu OSS 3-SeinSK 2
5. kierros la 1.4.2023 Seinäjoki SeinSK 2-OSS 2
Vaasa VSS 2-KurVi 2

 

Lohko 8: 

Ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 15.10.2022 Lappeenranta JyS 4-LprSK
1. kierros la 15.10.2022 Kuopio KSY 3-KSY 4
2. kierros la 19.11.2022 Jyväskylä JyS 3-JyS 4
3.kierros la 14.1.2023 Lappeenranta LprSK-JyS 3
4. kierros la 11.2.2023 Jyväskylä klo 11 JyS 3-KSY 4
Jyväskylä klo 11 JyS 4-KSY 3
Jyväskylä klo 15 KSY 4-JyS 4
Jyväskylä klo 15 KSY 3-JyS 3
5. kierros la 1.4.2023 Kuopio klo 11 LprSK-KSY 3
Kuopio klo 15 KSY 4-LprSK