III-divisioona 2020-2021: Ohjelma

Huomioikaa, että Shakkiareenalla pelattavien otteluiden aikatauluja on JSM-toimikunnan ja HSL:n yhteisellä päätöksellä porrastettu, joten kaikkien otteluiden yhteyteen on listattu alkamisaika. Mikäli Areenalle on tulossa yli 42 pelaajaa yhden päivän aikana, niin ottelut pelataan kahdessa vuorossa: 1. vuoron ottelut alkavat klo 10.00 ja 2. vuoron ottelut alkavat klo 15.30. Ottelun ajankohta tulee varmentaa myös Shakkiareenan ohjelmasta

Joukkueet voivat sopia, että ottelu pelataan toisessa pelipaikassa, mutta tästä tulee ilmoittaa JSM-toimikunnalle ja Shakkiareenalle vähintään 7 vuorokautta ennen ottelua.

III-divisioonan maaliskuun ohjelma: 

III-divisioona
Lohko 1
su 14.3.2021
SIIRRETTY HSL Areena HSK 3 – Aatos 3
klo 12.00 Vantaa Gambiitti 4 – X
Lohko 2
la 13.3.2021
SIIRRETTY Helsinki Me-Ra 2 – I-HSK 3
su 14.3.2021
klo 10.00 HSL Areena LauttSSK 3 – MatSK 6
Lohko 3
la 13.3.2021
klo 12.00 Espoo MatSK 7 – LahS 2
su 14.3.2021
SIIRRETTY Vantaa Gambiitti 3 – X 2
SIIRRETTY HSL Areena KäpSK 3 – I-HSK 2
Lohko 4
la 13.3.2021
klo 12.00 Kirkkonummi KirkSK – KarjUra 2
SIIRRETTY Hanko HaSS – ÅmSK
SIIRRETTY Salo SalSK 2 – SK Ninja 2
Lohko 5
su 14.3.2021
SIIRRETTY Tampere TammerSh 4 – KankSK
klo 15.30 Tampere TammerSh 4 – Pässi 2
Lohko 6
la 13.3.2021
SIIRRETTY Jyväskylä JyS 4 – KSY 3
su 14.3.2021
SIIRRETTY Jyväskylä JyS 4 – KSY 4
Lohko 7
SOVITAAN ERIKSEEN

———————————————————

III-divisioonan ohjelmat 

Lohko 1
Aatos 3
EtVaS 5
Gambiitti 4
HSK 3
MatSK 5
X
Ajankohta Paikka Ottelu
la 12.9.2020
klo 12.00 Vantaa Gambiitti 4 – EtVaS 5
klo 12.00 Helsinki X – Aatos 3
klo 15.30 HSL Areena HSK 3 – MatSK 5
la 17.10.2020
SIIRRETTY Helsinki EtVaS 5 – HSK 3
klo 12.00 Espoo MatSK 5 – X
su 18.10.2020
SIIRRETTY HSL Areena Aatos 3 – Gambiitti 4
la 14.11.2020
SIIRRETTY Vantaa Gambiitti 4 – X
su 15.11.2020
klo 12.00 Helsinki EtVaS 5 – MatSK 5
SIIRRETTY HSL Areena HSK 3 – Aatos 3
la 9.1.2021
klo 12.00 Helsinki X – EtVaS 5
SIIRRETTY Vantaa Gambiitti 4 – HSK 3
su 10.1.2021
SIIRRETTY HSL Areena Aatos 3 – MatSK 5
su 14.2.2021
SIIRRETTY HSL Areena HSK 3 – X
SIIRRETTY Helsinki EtVaS 5 – Aatos 3
SIIRRETTY Espoo MatSK 5 – Gambiitti 4
lohko 2
ESK, LUOPUNUT
I-HSK 3
LauttSSK 3
MatSK 4
MatSK 6
Me-Ra 2
Ajankohta Paikka Ottelu
la 12.9.2020
klo 12.00 Espoo MatSK 4 – MatSK 6
klo 15.30 HSL Areena I-HSK 3 – LauttSSK 3
la 17.10.2020
klo 12.00 Helsinki Me-Ra 2 – MatSK 4
klo 12.00 Espoo MatSK 6 – I-HSK 3
la 14.11.2020
klo 12.00 Espoo MatSK 4 – I-HSK 3
klo 12.00 Helsinki Me-Ra 2 – LauttSSK 3
su 10.1.2021
SIIRRETTY HSL Areena LauttSSK 3 – MatSK 6
SIIRRETTY Helsinki Me-Ra 2 – I-HSK 3
su 14.2.2021
SIIRRETTY Espoo MatSK 6 – Me-Ra 2
SIIRRETTY HSL Areena LauttSSK 3 – MatSK 4
Lohko 3
Gambiitti 3
I-HSK 2
KäpSK 3
LahS 2
MatSK 7
X 2
Ajankohta Paikka Ottelu
la 12.9.2020
klo 12.00 Vantaa Gambiitti 3 – KäpSK 3
klo 12.00 Espoo MatSK 7 – I-HSK 2
su 13.9. klo 12.00 Lahti LahS 2 – X 2
la 17.10.2020
klo 12.00 Espoo MatSK 7 – KäpSK 3
klo 12.00 Lahti LahS 2 – Gambiitti 3
su 18.10.2020
klo 15.30 HSL Areena X 2 – I-HSK 2
la 14.11.2020
SIIRRETTY Vantaa Gambiitti 3 – MatSK 7
su 15.11.2020
SIIRRETTY HSL Areena KäpSK 3 – X 2
klo 12.00 HSL Areena I-HSK 2 – LahS 2
la 9.1.2021
SIIRRETTY Vantaa Gambiitti 3 – X 2
SIIRRETTY Espoo MatSK 7 – LahS 2
SIIRRETTY HSL Areena KäpSK 3 – I-HSK 2
la 13.2.2021
SIIRRETTY Lahti LahS 2 – KäpSK 3
su 14.2.2021
SIIRRETTY HSL Areena X 2 – MatSK 7
SIIRRETTY HSL Areena I-HSK 2 – Gambiitti 3
Lohko 4
ÅmSK
KarjUra 2
SalSK 3
KirkSK
HaSS
Ajankohta Paikka Ottelu
la 12.9.2020
SIIRRETTY Raasepori KarjUra 2 – HaSS
klo 12.00 Salo SalSK 3 – KirkSK
SIIRRETTY Åminnefors ÅmSK – SK Ninja 2
la 17.10.2020
SIIRRETTY Hanko HaSS – SalSK 3
SIIRRETTY Åminnefors ÅmSK – KarjUra 2

 

SIIRRETTY HSL Areena SK Ninja 2 – KirkSK
la 14.11.2020
SIIRRETTY Salo SalSK 3 – ÅmSK
SIIRRETTY Kirkkonummi KirkSK – HaSS
klo 12.00 Raasepori KarjUra 2 – SK Ninja 2
la 9.1.2021
SIIRRETTY Åminnefors ÅmSK – KirkSK
klo 12.00 Raasepori KarjUra 2 – SalSK 3

 

SIIRRETTY HSL Areena SK Ninja 2 – HaSS
la 13.2.2021
SIIRRETTY Kirkkonummi KirkSK – KarjUra 2
SIIRRETTY Hanko HaSS – ÅmSK
SIIRRETTY Salo SalSK 2 – SK Ninja 2
Lohko 5
KankSK
PSY 2
Pässi 2
TammerSh 4
VammSK 2
Ajankohta Paikka Ottelu
la 12.9.2020
klo 12.00 Valkeakoski Pässi 2 – KankSK
klo 12.00 Sastamala
VammSK 2 – TammerSh 4
la 17.10.2020
klo 12.00 Kankaanpää KankSK – PSY 2
la 14.11.2020
klo 12.00 Pori PSY 2 – TammerSh 4
klo 12.00 Valkeakoski Pässi 2 – VammSK 2
la 9.1.2021
SIIRRETTY Tampere TammerSh 4 – KankSK
klo 12.00 Sastamala VammSK 2 – PSY 2
su 10.1.2021
SIIRRETTY Tampere TammerSh 4 – Pässi 2
la 13.02.2021
SIIRRETTY Kankaanpää KankSK – VammSK 2
klo 12.00 Pori PSY 2 – Pässi 2
Lohko 6 70 min + 30 s/siirto
JoeSK 3
JoeSK 4
JyS 4
KSY 3
KSY 4
Ajankohta Paikkakunta Ottelu
ma 23.8.2020 Kuopio KSY 3 – KSY 4
la 17.10.2020
SIIRRETTY Jyväskylä JyS 4 – KSY 3
su 18.10.2020
SIIRRETTY Jyväskylä JyS 4 – KSY 4
tammikuu 2021
4.1.2021 Joensuu JoeSK 4 – JoeSK 3
la 27.2.2021
klo 10.00 Kuopio JoeSK 4 – JyS 4
klo 10.00 Kuopio KSY 4 – JoeSK 3
klo 14.00 Kuopio JoeSK 3 – JyS 4
klo 14.00 Kuopio KSY 3 – JoeSK 4
klo 18.00 Kuopio KSY 4 – JoeSK 4
klo 18.00 Kuopio JoeSK 3 – KSY 3
Lohko 7
KurVi
KurVi 2
MaSa
SeinSK 2
VSS 2, LUOPUNUT
Ajankohta Paikka  Ottelu
la 12.9.2020
klo 12.00 Kurikka KurVi 1 – KurVi 2
la 17.10.2020
klo 12.00 Kurikka KurVi 2 – SeinSK 2
la 14.11.2020
klo 12.00 Seinäjoki SeinSK 2 – KurVi 1
klo 12.00 Ilmajoki MaSa – KurVi 2
la 09.01.2021
SIIRRETTY Seinäjoki SeinSK 2 – MaSa
la 13.02.2021
klo 12.00 Ilmajoki MaSa – KurVi 1