II-divisioonan ohjelma 2020–2021

Koronavirustilanteen vuoksi Areenalla saa pelata korkeintaan 42 pelaajaa kerrallaan. Tämän vuoksi Areenalla pelattavien otteluiden alkamisaikoja on JSM-toimikunnan ja HSL:n yhteisellä päätöksellä porrastettu. 1. vuoron pelit alkavat klo 10.00 ja 2. vuoron pelit klo 15.30.
Joukkueet voivat siirtää ottelun pelattavaksi toiseen pelipaikkaan yhteisellä päätöksellä. Tästä on ilmoitettava JSM-toimikunnalle ja Shakkiareenalle viimeistään 7 päivää ennen kierrosta.

Ottelun alkamisaikaan Areenalla joukkue voi erittäin painavasta syystä hakea muutosta JSM-toimikunnalta. Muutosanomukset on toimitettava seuraavan aikataulun mukaisesti

  • Syyskuun kierroksen osalta 23.8. mennessä
  • Muiden kierroksien osalta 30.8 mennessä

Lohko 1

EtVaS 4
I-HSK
KarjUra
KäpSK 2
LauttSSK 2
LoimSK
SalSK 2
Kierros ja ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 12.9.2020
klo 12.00 Karjaa KarjUra – KäpSK 2
klo 12.00 Loimaa LoimSK – LautSSK 2
klo 15.30 HSL Areena EtVaS 4 – I-HSK
2. kierros su 13.9.2020
klo 12.00 Helsinki EtVaS 4 – SalSK 2
klo 12.00 HSL Areena LauttSSK 2 – KarjUra
klo 12.00 HSL Areena I-HSK – KäpSK 2
3. kierros la 17.10.2020
klo 10.00 HSL Areena KäpSK 2 – LauttSSK 2
klo 12.00 Loimaa LoimSK – KarjUra
klo 12.00 Salo SalSK 2 – I-HSK
4. kierros la 28.11.2020
klo 12.00 Loimaa LoimSK – EtVaS 4
klo 12.00 Salo SalSK 2 – KäpSK 2
4. kierros su 29.11.2020
klo 12.00 HSL Areena I-HSK – LauttSSK 2
5. kierros la 09.01.2021
klo 10.00 HSL Areena LauttSSK 2 – SalSK 2
klo 12.00 Helsinki EtVaS 4 – KarjUra
klo 15.30 HSL Areena KäpSK 2 – LoimSK
6. kierros la 13.02.2021
klo 12.00 HSL Areena LauttSSK 2 – EtVaS 4
klo 12.00 Karjaa KarjUra – I-HSK
klo 12.00 Salo SalSK 2 – LoimSK
7.kierros la 13.03.2021
TBD HSL Areena I-HSK – LoimSK
TBD HSL Areena KäpSK 2 – EtVaS 4
klo 12.00 Karjaa KarjUra – SalSK 2

Lohko 2

Aatos 2
AS
HämSK 2
HSK 2
MatSK 3
Me-Ra
TSY
Kierros ja ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 12.9.2020
klo 12.00 Espoo MatSK 3 – HSK 2
klo 12.00 Helsinki Me-Ra – HämSK 2
klo 12.00 Turku TSY-AS
2. kierros su 13.9.2020
klo 12.00 Espoo MatSK 3 – AS
klo 12.00 HSL Areena HSK 2 – TSY
klo 12.00 HSL Areena Aatos 2 – Me-Ra
3. kierros la 17.10.2020
klo 12.00 Hämeenlinna HämSK 2 – MatSK 3
klo 12.00 Turku Me-Ra – TSY
klo 15.30 HSL Areena Aatos 2 – HSK 2
4. kierros la 28.11.2020
klo 12.00 Helsinki Me-Ra – MatSK 3
klo 12.00 Hämeenlinna HämSK 2 – Aatos 2
klo 12.00 Turku AS-HSK 2
5. kierros la 09.01.2021
klo 10.00 HSL Areena HSK 2 – Me-Ra
klo 12.00 Hämeenlinna HämSK 2 – AS
klo 15.30 HSL Areena Aatos 2 – TSY
6. kierros la 13.02.2021
klo 12.00 Espoo MatSK 3 – Aatos 2
klo 12.00 Turku AS-Me-Ra
klo 12.00 Turku TSY-HämSK 2
7. kierros la 13.03.2021
klo 12.00 Hämeenlinna HSK 2 – HämSK 2
klo 12.00 Turku TSY-MatSK 3
klo 12.00 Turku AS-Aatos 2

Lohko 3

HyvSK
HämSK
EtVaS 3
JärvSK
LahS
Moukat
TammerSh 3
Kierros ja ajankohta Paikka Ottelu
1. kierros la 12.9.2020
klo 12.00 Hyvinkää HyvSK – Moukat
klo 12.00 Hämeenlinna HämSK – TammerSh 3
klo 15.30 HSL Areena EtVaS 3 – JärvSK
2. kierros su 13.9.2020
klo 12.00 Järvenpää JärvSK – HyvSK
klo 12.00 Lahti LahS – EtVaS 3
klo 12.00 Tampere Moukat – HämSK
3. kierros la 17.10.2020
klo 12.00 Hyvinkää HyvSK – LahS
klo 12.00 Hämeenlinna HämSK – JärvSK
klo 12.00 Tampere TammerSh 3 – Moukat
4. kierros la 28.11.2020
klo 12.00 Järvenpää JärvSK – TammerSh 3
klo 12.00 Lahti LahS – HämSK
4. kierros su 29.11.2020
klo 12.00 Helsinki EtVaS 3 – HyvSK
5. kierros la 09.01.2021
klo 12.00 Hämeenlinna HämSK – EtVaS 3
klo 12.00 Tampere TammerSh 3 – LahS
klo 12.00 Tampere Moukat – JärvSK
6. kierros la 13.02.2021
klo 12.00 Helsinki EtVaS 3 – TammerSh 3
klo 12.00 Hyvinkää HyvSK – HämSK
klo 12.00 Lahti LahS – Moukat
7. kierros la 13.03.2021
klo 12.00 Järvenpää JärvSK – LahS
klo 12.00 Tampere TammerSh 3 – HyvSK
klo 12.00 Tampere Moukat – EtVaS 3

Lohko 4

JoeSK 2
JyS 3
KSY 2
OSS
OSS 2
SeinSK
VSS
Ajankohta Paikka Ottelu
la 12.9.2020
klo 10.00 Kuopio SeinSK – JoeSK 2
Kuopio KSY 2 – VSS
klo 16.00 Kuopio KSY 2 – SeinSK
Kuopio JoeSK 2 – VSS
Kuopio JyS 3 – OSS
su 13.9.2020
klo 10.00 Kuopio OSS – JoeSK 2
Kuopio OSS 2 – JyS 3
klo 16.00 Kuopio KSY 2 – OSS
Kuopio JoeSK 2 – OSS 2
la 17.10.2020
klo 12.00 Oulu OSS – OSS 2
klo 12.00 Vaasa VSS – SeinSK
la 28.11.2020
klo 12.00 Jyväskylä JyS 3 – KSY 2
la 09.01.2021
klo 12.00 Oulu OSS 2 – KSY 2
klo 12.00 Seinäjoki SeinSK – JyS 3
klo 12.00 Vaasa VSS – OSS
la 13.02.2021
klo 12.00 Jyväskylä JyS 3 – JoeSK 2
klo 12.00 Oulu OSS – SeinSK
klo 12.00 Oulu OSS 2 – VSS
la 13.03.2021
klo 12.00 Joensuu JoeSK 2 – KSY 2
klo 12.00 Seinäjoki SeinSK – OSS 2
klo 12.00 Vaasa VSS – JyS 3