Kokoonpanot II-divisioona 2017-2018

JSM 2017-2018 II divisioona

Joukkuekokoonpanot

Pelaajien vahvuusluvut ovat selolistan 4.8.2017 
ja elokuun 2017 FIDE-vahvuuslukulistan mukaiset. 

Pelaaja, jonka FIDE-luvuksi on merkitty "----",
ei ole pelikelpoinen ilman tietoa syntymäajasta.

Joukkueiden keskivahvuudet perustuvat viiden 
selovahvuuksiltaan parhaan pelaajan lukuihin. 
Seloton ulkomaalainen lasketaan FIDE-luvun mukaan.


-------------------------------------------------

JSM 2017-2018 II Div lohko 1


1 EtVaS 3 Rtg-Ø:2063

Bo.     Name                  Selo FIDE FED 
  1     Hallenberg Sami       2132 2130 FIN 
  2     Lindholm Jere         2089 2040 FIN 
  3     Tähkävuori Tapani     2100 2089 FIN 
  4     Rajaji Suseenthiram   2011 1852 IND 
  5     Haapamäki Marko       1984 2084 FIN 
        Taylor Daryl          1981 2006 FIN 
        Patosalmi Juha        1954 1960 FIN 
        Männistö Eero         1951 1975 FIN 
        Lallukka Taneli       1877 1884 FIN 
        Nordlund Henri        1874 1835 FIN 
        Rannisto Olavi        1868    0 FIN 
        Rajakari Janne        1861 1977 FIN 
        Kivivuori Ilppo       1860    0 FIN 
        Hiltunen Ville        1838 1805 FIN 
        Pulli Tapio           1810    0 FIN 
        Kinnunen Seppo        1809 1942 FIN 
        Karppinen Mikael      1804 1780 FIN 
        Mikkola Sakari        1750 1727 FIN 
        Toropainen Jarkko     1709 1813 FIN 
        Pitkänen Juhani       1702 1657 FIN 


2 HSK 3 Rtg-Ø:1986

Bo.     Name                  Selo FIDE FED 
  1     Mäkinen Ville         2009 1977 FIN 
  2     Mustonen Ilkka        1991 2030 FIN 
  3     Aaltio Erkki          1983 2053 FIN 
  4     Turtiainen Tauno      1973 1974 FIN 
  5     Aura Kristian         1973 1974 FIN 
        Kopsa Petri           1969 2018 FIN 
        Käkränen Aapo         1966 1954 FIN 
        Kuoppamäki Petri      1958    0 FIN 
        Koskinen Hannu E.     1928 1931 FIN 
        Khanov Pavel          1926 1875 FIN 
        Koskinen Matti        1908 1936 FIN 
    AIM Kiviaho Allan         1881 2092 FIN 
        Blinov Jurij          1880 1927 FIN 
        Wartiovaara Oliver    1877 1822 FIN 
        Peltola Risto         1863 1864 FIN 
        Varho Ilkka           1862 1868 FIN 
        Taipale Reijo         1826 1842 FIN 
        Hall Raimo            1806 1828 FIN 
        Virtanen Jarmo        1787    0 FIN 
        Saharinen Petri       1739 1794 FIN 


3 I-HSK Rtg-Ø:2073

Bo.     Name                  Selo FIDE FED 
  1     Kilpelä Panu          2159 2165 FIN 
  2     Lehtisalo Marko       2098 2098 FIN 
  3     Wilen Eero            2065 2060 FIN 
  4     Hytönen Harri         2040 2041 FIN 
  5     Pasanen Tuomo         2005 2029 FIN 
        Linden Leo            1995    0 FIN 
        Kyburz Stefan         1985 1975 FIN 
        Ertbjerg Per          1974 1888 DEN 
        Sarsa Erkki           1886    0 FIN 
        Suikki Elmo           1850    0 FIN 
        Alenius Arto          1825 1786 FIN 
        Väisänen Jaakko       1809    0 FIN 
        Väisänen Paavo        1794    0 FIN 
        Peltola Erno          1775 1794 FIN 
        Backman Kai           1745    0 FIN 
        Miikkulainen Jouko    1739 1743 FIN 
        Jormanainen Pauli     1723    0 FIN 
        Salminen Matti        1709 1709 FIN 
        Frisk Ensio           1686 1800 FIN 
        Mononen Heikki        1680 1693 FIN 


4 KS-58 2 Rtg-Ø:2070

Bo.     Name                  Selo FIDE FED 
  1 FM  Salonen Jyrki         2126 2173 FIN 
  2     Kukkonen Jaakko       2109 1960 FIN 
  3     Tauriainen Marko      2077 2099 FIN 
  4     Pessi Juha            2054 2081 FIN 
  5     Sihvonen Tero         1983 1988 FIN 
        Katajainen Kimmo      1942 1960 FIN 
        Ruotanen Helge        1915 1934 FIN 
        Pesola Jyrki          1909 1905 FIN 
        Koskinen Veikko       1906 1957 FIN 
        Visti Heikki          1904 1990 FIN 
        Lyly Seppo            1898 1909 FIN 


5 KymS 2 Rtg-Ø:2111

Bo.     Name                  Selo FIDE FED 
  1     Väkevä Jani           2167 2172 FIN 
  2     Paronen Petteri       2163 2174 FIN 
  3     Kholopov Evgeny       2159 2175 FIN 
  4     Montonen Samu         2059 1954 FIN 
  5     Raki Jyrki            2005 1982 FIN 
        Aho Jukka             1995    0 FIN 
        Räsänen Jarmo         1955 1793 FIN 
        Mujunen Martti        1950 2058 FIN 
        Koskinen Mika         1934 2090 FIN 
        Suninen Jukka         1911    0 FIN 
        Engelberg Jan         1869 1800 FIN 
        Ahlqvist Esa          1856 1905 FIN 
        Ihaksi Arto           1855 1873 FIN 
        Havumäki Jani         1848 1868 FIN 
        Inkinen Tuukka        1767    0 FIN 
        Pousi Janne           1749 1763 FIN 
        Heinilä Ilari         1716    0 FIN 
        Riihimäki Arto        1579    0 FIN 
        Raki Jesse            1427    0 FIN 
        Jaruta Alexander         0 ----  ? 


6 Pässi Rtg-Ø:2047

Bo.     Name                  Selo FIDE FED 
  1     Åberg Tomi            2114 2095 FIN 
  2     Malmi Eric            2045 2053 FIN 
  3     Kangas Lauri          2042 2006 FIN 
  4     Laitinen Mika         2028 2002 FIN 
  5 WFM Savola Laura          2006 2030 FIN 
        Boissonnier Kimo      1940 2027 FRA 
        Kokkala Janne         1930 1960 FIN 
        Paajala Niki          1904 1912 FIN 
        Seppälä Joni          1881 1768 FIN 
        Lappi Esa             1825 1946 FIN 
        Hörkkö Tommi          1800    0 FIN 
        Tikanmäki Heikki      1799 1763 FIN 
        Kivimäki Kasper       1776 1736 FIN 
        Kumpulainen Iiro      1770 1883 FIN 
        Kokkala Juho          1686    0 FIN 
        Poranen Niko          1666 1669 FIN 
        Karppila Hannes       1586    0 FIN 
        Kokkonen Sauli        1521    0 FIN 
        Hokkanen Joel         1512    0 FIN 
        Hannikainen Janne     1499    0 FIN 


7 X Rtg-Ø:1943

Bo.     Name                  Selo FIDE FED  
  1     Eskola Risto          2105 2118 FIN 
  2     Pulkkanen Anssi-Tapio 2007 2069 FIN 
  3     Konttinen Timo        1924 1902 FIN 
  4     Peltonen Jukka        1840 1902 FIN 
  5     Puroila Sippo         1838 1833 FIN 
        Kimpiharju Tapio      1816 1850 FIN 
        Kärnä Timo            1810    0 FIN 
        Mäkelä Paavo          1794    0 FIN 
        Vainikainen Tommi     1717    0 FIN 
        Nyman Leif            1706 1871 FIN 
        Saksinen Raineri      1593    0 FIN 
        Niemistö Petteri      1470    0 FIN 
        Aho Tuomo             1433    0 FIN

--------------------------------------------------

JSM 2017-2018 II Div lohko 2


1 HSK 2 Rtg-Ø:2132

Bo.     Name                 Selo FIDE FED 
  1     Elomaa Arto          2141 2129 FIN 
  2     Suomalainen Erkki    2139 2161 FIN 
  3     Partanen Juha        2131 2185 FIN 
  4     Kauranen Matti       2127 2121 FIN 
  5     Parkkinen Jyrki      2123 2143 FIN 
        Mäkinen Ilkka        2112 2114 FIN 
        Uimonen Matti        2109 2096 FIN 
        Tiinanen Teemu       2025 1992 FIN 
        Mäkinen Ville        2009 1977 FIN 
        Mustonen Ilkka       1991 2030 FIN 
        Aaltio Erkki         1983 2053 FIN 
        Turtiainen Tauno     1973 1974 FIN 
        Aura Kristian        1973 1974 FIN 
        Kopsa Petri          1969 2018 FIN 
        Käkränen Aapo        1966 1954 FIN 
        Kuoppamäki Petri     1958    0 FIN 
        Koskinen Hannu E.    1928 1931 FIN 
        Khanov Pavel         1926 1875 FIN 
        Koskinen Matti       1908 1936 FIN 
    AIM Kiviaho Allan        1881 2092 FIN 


2 LauttSSK 2 Rtg-Ø:1993

Bo.     Name                 Selo FIDE FED 
  1     Tuovinen Jukka       2013 2010 FIN 
  2     Aakio Seppo          2001 2049 FIN 
  3     Nyrhinen Harri       1994 2010 FIN 
  4     Kivinen Jyrki        1984 1904 FIN 
  5     Mähönen Timo         1975 1993 FIN 
        Pystynen Jarmo       1970    0 FIN 
        Lindholm Arto        1970 1976 FIN 
        Sobenin Evgeny       1968    0 FIN 
        Vesely Petr          1961 1943 CZE 
        Broman Hannu         1949 1936 FIN 
        Luosto Kerkko        1936 1895 FIN 
        Lehtinen Tero        1881 1953 FIN 
        Joutsivuo Timo       1875 1830 FIN 
        Kumar Ashwin         1874 1812 FIN 
        Kauppinen Jyrki      1873    0 FIN 
        Kokko Esa            1832 1918 FIN 
        Piippo Mikko         1854 1905 FIN 
        Rautio Reijo         1777    0 FIN 
        Siikonen Timo        1756    0 FIN 
        Hämäläinen Leo       1711    0 FIN 


3 MatSK 3 Rtg-Ø:2098

Bo.     Name                 Selo FIDE FED 
  1     Toikkanen Vesa       2119 2099 FIN 
  2     Tolonen Mikko        2110 2107 FIN 
  3 FM  Salimäki Janne       2110 2086 FIN 
  4     Lahdelma Henri       2084 1990 FIN 
  5     Kurkijärvi Mikko     2069 2013 FIN 
        Rauramaa Julius      2044 2002 FIN 
        Sinervuo Veli-Pekka  2001 1959 FIN 
        Möttönen Ari         1997 1988 FIN 
        Sjöman Tapani        1968 1942 FIN 
        Aalto Patrik         1947 1867 FIN 
        Pankkonen Sakari     1924    0 FIN 
        Keloharju Matti      1914    0 FIN 
        Lattu Simo           1854 1846 FIN 
        Eränne Tomi          1845 1650 FIN 
        Al Hamoud Malek      1828 1781 SYR 
        Ebeling Mikaela      1768 1742 FIN 
        Eränne Jani          1683 1581 FIN 
        Al Najar Huda        1673 1719 FIN 
        Valtari Toivo        1604    0 FIN 


4 HämSK Rtg-Ø:2086

Bo.     Name                 Selo FIDE FED 
  1     Helenius Martti      2239 2242 FIN 
  2     Joentakanen Kullervo 2142 2145 FIN 
  3     Kivi Jouni           2025 2005 FIN 
  4     Vähäuski Toni        2005 2012 FIN 
  5     Filen Hannu          2017 2072 FIN 
        Lehtohalme Lasse     1946 1961 FIN 
        Peuhu Ari            1931 1966 FIN 
        Torkkola Simo        1920 1961 FIN 
        Kastinen Riku        1878 1989 FIN 
        Kekäläinen Timo      1835 1830 FIN 
        Hemmilä Miro         1796    0 FIN 
        Kunelius Teemu       1790    0 FIN 
        Helenius Ilkka       1702    0 FIN 
        Yli-Honkola Risto    1683    0 FIN 
        Karppinen Juhani     1681    0 FIN 
        Rasimus Pekka        1678    0 FIN 
        Puronaho Aarno       1658    0 FIN 
        Launismaa Petteri    1623    0 FIN 
        Fager-Pintilä Ilpo   1540    0 FIN 
        Vainikka Toni        1518    0 FIN 


5 Moukat Rtg-Ø:1874

Bo.     Name                 Selo FIDE FED 
  1     Haapanen Aapo        1983 2009 FIN 
  2     Mäki-Fränti Petri    1872 1930 FIN 
  3     Poranen Timo         1831    0 FIN 
  4     Helanti Jaakko       1797 1878 FIN 
  5     Kosonen Eetu         1772    0 FIN 
        Kinnunen Visa        1740 1707 FIN 
        Haapanen Ilmari      1735    0 FIN 
        Anttila Reijo        1579    0 FIN 
        Haapamäki Mika       1458    0 FIN 
        Ahola Santeri        1886    0 FIN 


6 VihdSK Rtg-Ø:1857

Bo.     Name                 Selo FIDE FED 
  1     Sund Jan             2092 2080 FIN 
  2     Kool Kaspar          1900    0 EST 
  3     Said Mohamed         1812    0 FIN 
  4     Sutela Raimo         1793    0 FIN 
  5     Alzakout Hassan      1690 1662 SYR 
        Häkkinen Henrik      1684 1651 FIN 
        Niinimäki Otto       1625 1545 FIN 
        Sund Ralf            1616    0 FIN 
        Manns Harri          1607    0 FIN 
        Ikäheimo Markku      1145 1345 FIN 


7 HyvSK Rtg-Ø:1933

Bo.     Name                 Selo FIDE FED 
  1     Kumpulainen Jari     2007 1978 FIN 
  2     Piho Juha            1993 1896 FIN 
  3     Salmi Ilkka          1897 1897 FIN 
  4     Tonteri Ari          1894 1911 FIN 
  5     Pukkinen Seppo       1875 1937 FIN 
        Moilanen Teppo       1835    0 FIN 
        Niemelä Mika         1781 1796 FIN 
        Saarinen Timo P      1770    0 FIN 
        Aropaltio Tapio      1732    0 FIN 
        Salomäki Esko        1710    0 FIN 

-------------------------------------------------

JSM 2017-2018 II Div lohko 3


1 LoimSK Rtg-Ø:2168

Bo.    Name                  Selo FIDE FED 
  1 IM Lauk Ular             2376 2369 EST 
  2 FM Salo Tapio            2229 2235 FIN 
  3    Nokso-Koivisto Aki    2098 2121 FIN 
  4 FM Nokso-Koivisto Antti  2083 2081 FIN 
  5    Haapasalo Jukka-Pekka 2053 2062 FIN 
       Rosi Aleksei          2041 2052 FIN 
       Auvinen Esa           1921 1915 FIN 
       Kaseva Janne          1904 1884 FIN 
       Erlund Kaj            1882 1952 FIN 
       Hellström Jarkko      1762 1705 FIN 
       Koivumäki Marko       1753 1770 FIN 
       Lehtinen Elias        1539    0 FIN 
       Paasikangas Eino      1536    0 FIN 
       Tenno Veikko          1534    0 FIN 
       Havumäki Asko         1486    0 FIN 
       Nummelin Jukka        1466    0 FIN 
       Huttunen Harri        1456    0 FIN 
       Virtanen Erkka        1437    0 FIN 
       Sundell Ville         1291    0 FIN 


2 TammerSh 3 Rtg-Ø:2006

Bo.    Name                  Selo FIDE FED 
  1    Harju Jukka           2063 2053 FIN 
  2    Leisti Simo           2011 2005 FIN 
  3    Pietarinen Petri      1993 2055 FIN 
  4    Lindholm Tommi        1983 1975 FIN 
  5    Mäki Juha             1981 1954 FIN 
       Mustelin Juhani       1961 1965 FIN 
       Karttinen Risto       1922 1903 FIN 
       Salminen Aku          1921 1805 FIN 
       Niemi Jani-Petteri    1912 1963 FIN 
       Kapanen Keijo         1879 1847 FIN 
       Inkala Pasi           1872    0 FIN 
       Peltonen Simo         1867    0 FIN 
       Terho Jarmo           1855 1890 FIN 
       Hakala Jani           1849 1933 FIN 
       Maula Eerikki         1824    0 FIN 
       Keso Elias            1806 1649 FIN 
       Kesänen Viljami       1796    0 FIN 
       Laaksovuori Tommi     1781    0 FIN 
       Jaakkola Konsta       1668 1581 FIN 
       Syrjälä Ismo          1689    0 FIN 


3 AS Rtg-Ø:2065

Bo.    Name                  Selo FIDE FED 
  1    Levomäki Rikumatti    2104 2069 FIN 
  2    Kapanen Konsta        2096 2057 FIN 
  3    Sopanen Matti         2073 2087 FIN
  4    Puhtila Marko         2063 2082 FIN 
  5    Keto-Tokoi Markko     1988 1912 FIN 
       Ojanen Jyrki          1987 2052 FIN 
       Eriksson Tom          1965 1983 FIN 
       Lehtinen Tero         1874 1854 FIN 
       Rostedt Jethro        1857    0 FIN 
       Piiroinen Tero        1827 1869 FIN 
       Harju Tommi           1804 2005 FIN 
       Rantanen Martti       1795    0 FIN 
       Harju Vilho           1763    0 FIN 
       Lehtonen Harri        1755    0 FIN 


4 TSY Rtg-Ø:2096

Bo.    Name                  Selo FIDE FED 
  1    Laato Antti           2165 2195 FIN 
  2    Järvelä Jari          2122 2141 FIN 
  3    Heino Juha            2104 2118 FIN 
  4    Laato Samuli          2075 2056 FIN 
  5    Nieminen Markus       2013 2020 FIN 
       Mollgren Tage         1958    0 FIN 
       Ranki Martti          1953 1937 FIN 
       Alkkiomäki Jyrki      1941 1963 FIN 
       Kaveniemi Kari        1919 1878 FIN 
       Laajo Juha            1910 1889 FIN 
       Öhrnberg Mikael       1880    0 FIN 
       Latvio Erkki          1765    0 FIN 
       Valkama Arvo          1651 1526 FIN 
       Grönroos Jukka        1553    0 FIN 


5 TaSK Rtg-Ø:2049

Bo.    Name                  Selo FIDE FED 
  1    Taivainen Jukka       2206 2220 FIN 
  2    Paldanius Pekka       2241 2265 FIN 
  3    Lehmusvaara Esa       1981 2082 FIN 
  4    Perttula Juha         1895 1893 FIN 
  5    Tukia Jouko           1916    0 FIN 
       Markkanen Seppo       1902    0 FIN 
       Kiiskinen Arto        1848 1851 FIN 
       Poutanen Olavi        1829 1872 FIN 
       Ahava Olavi           1749    0 FIN 


6 PSY Rtg-Ø:2085

Bo.    Name                  Selo FIDE FED 
  1    Lehtilä Taneli        2192 2153 FIN 
  2    Nordlund Jukka        2097 2124 FIN 
  3    Vesalainen Petteri    2066 2137 FIN 
  4    Hakanen Tuomo         2044 2066 FIN 
  5    Koivunen Jussi        2019 2020 FIN 
       Kulmala Petri         2025    0 FIN 
       Koskinen Jukka        1998    0 FIN 
       Erkelenz Ralf         1985 2024 GER 
       Peurala Jussi         1975 2039 FIN 
       Palenius Jarmo        1945 1831 FIN 
       Kangasniemi Jussi     1943 1880 FIN 
       Kujansuu Juha-Pekka   1934    0 FIN 
       Savola Ari            1917 1975 FIN 
       Aalto Seppo           1915    0 FIN 
       Jakovaara Mika        1836    0 FIN 
       Perho Aki             1813 1843 FIN 
       Ojala Matias          1755 1847 FIN 
       Valo Veikko           1729 1752 FIN

7 PSY 2 Rtg-Ø:1969

Bo.    Name                  Selo FIDE FED 
  1    Koskinen Jukka        1998    0 FIN 
  2    Erkelenz Ralf         1985 2024 GER 
  3    Peurala Jussi         1975 2039 FIN 
  4    Palenius Jarmo        1945 1831 FIN 
  5    Kangasniemi Jussi     1943 1880 FIN 
       Kujansuu Juha-Pekka   1934    0 FIN 
       Leppäkoski Miro       1925    0 FIN 
       Savola Ari            1917 1975 FIN 
       Aalto Seppo           1915    0 FIN 
       Jakovaara Mika        1836    0 FIN 
       Perho Aki             1813 1843 FIN 
       Ojala Matias          1755 1847 FIN 
       Valo Veikko           1729 1752 FIN 
       Lehtonen Markku       1714    0 FIN 
       Löyttyniemi Marko     1592    0 FIN
       Hietakari Anttu       1446 1279 FIN 
       Meusel Joonas         1389    0 FIN 
       Alisaari Vellu        1343 1286 FIN 

------------------------------------------------

JSM 2017-2018 II Div lohko 4


1 OSS Rtg-Ø:2236

Bo.    Name                Selo FIDE FED 
  1 FM Kauppila Osmo       2329 2309 FIN 
  2    Kononen Keijo       2281 2281 FIN 
  3    Huovinen Jere       2276 2275 FIN 
  4 FM Vinke Dietmar       2156 2139 FIN 
  5    Kilpi Teemu         2140 2118 FIN 
       Takalo-Eskola Anssi 2102 2139 FIN 
       Manninen Anssi      2069 2080 FIN 
       Sassi Pekka         2041 2018 FIN 
       Peuraniemi Pertti   1964 1984 FIN 
       Määttä Vesa         1943 2059 FIN 
       Lehtonen Simo       1941 1970 FIN 
       Luodonpää Martti    1922 1905 FIN 
       Nisula Timo         1892 1929 FIN 
       Leukkunen Raimo     1870 1855 FIN 
       Sassi Matti         1857 1780 FIN 
       Kotilainen Ari      1822 1948 FIN 
       Peters Theresa         0 1815 GER 
       Koski Pekka         1808 1839 FIN 
       Rantsi Kauko        1794 1768 FIN 
       Hietala Kai         1789    0 FIN 


2 KSY Rtg-Ø:2134

Bo.    Name                Selo FIDE FED 
  1 FM Tikkanen Kari       2246 2260 FIN 
  2    Houtsonen Pedri     2213 2165 FIN 
  3    Heino Hannu         2174 2016 FIN 
  4    Hartikainen Jarmo   2091 2212 FIN 
  5    Kinnunen Markku     1948 1971 FIN 
       Bjarnemark Douglas  1937 1989 FIN 
       Jauhiainen Kari     1914    0 FIN 
       Runonen Rolf        1748 1945 FIN 
       Gurevicius Lauri    1820    0 FIN 
       Viitaniemi Olli     1678    0 FIN 
       Pennanen Eino       1675    0 FIN 
       Hämäläinen Joel     1648    0 FIN 
       Karhunen Kauko      1645    0 FIN 
       Haataja Keijo       1605    0 FIN 
       Honkanen Jouni      1599    0 FIN
       Keinänen Yrjö       1582    0 FIN 
       Partanen Olli       1580    0 FIN 
       Åberg Mikael        1561    0 FIN 
       Kohonen Heikki      1560    0 FIN 
       Lipponen Iiro       1537    0 FIN


3 KokkSK Rtg-Ø:1921

Bo.    Name                Selo FIDE FED 
  1    Sokolov Joni        1977 2069 FIN 
  2    Linna Asko          1950 1962 FIN 
  3    Lahti Jouko         1926 1977 FIN 
  4    Seppelin Vesa       1888    0 FIN 
  5    Sihvonen Tuomo      1863 1892 FIN 
       Mörsky Olavi        1742 1800 FIN 
       Fiskaali Heimo      1689    0 FIN 
       Myllylä Juha-Matti  1680 ---- FIN 
       Heinoja Ari         1663    0 FIN 
       Virrankoski Toni    1607    0 FIN 
       Meriläinen Anton    1532    0 FIN 


4 OSS 2 Rtg-Ø:2024

Bo.    Name                Selo FIDE FED 
  1    Takalo-Eskola Anssi 2102 2139 FIN 
  2    Manninen Anssi      2069 2080 FIN 
  3    Sassi Pekka         2041 2018 FIN 
  4    Peuraniemi Pertti   1964 1984 FIN 
  5    Määttä Vesa         1943 2059 FIN 
       Lehtonen Simo       1941 1970 FIN 
       Luodonpää Martti    1922 1905 FIN 
       Nisula Timo         1892 1929 FIN 
       Leukkunen Raimo     1870 1855 FIN 
       Sassi Matti         1857 1780 FIN 
       Kotilainen Ari      1822 1948 FIN 
       Peters Theresa         0 1815 GER 
       Koski Pekka         1808 1839 FIN 
       Rantsi Kauko        1794 1768 FIN 
       Hietala Kai         1789    0 FIN 
       Jarva Henry         1718    0 FIN 
       Koski Juha-Pekka    1703    0 FIN 
       Kordas Krisztian    1704    0  ?
       Yliraasakka Ilari   1667    0 FIN 
       Sekiguchi Matias    1655    0 FIN 


5 JoeSK 2 Rtg-Ø:2020

Bo.    Name                Selo FIDE FED 
  1    Behm Jukka          2111 2108 FIN 
  2    Saastamoinen Aarne  2064 2076 FIN 
  3    Porrasmaa Timo      2001 2024 FIN 
  4    Sieviläinen Tuomo   1941 2001 FIN 
  5    Arppi Heikki        1964 1944 FIN 
       Dannenberg Alia     1921 1978 FIN 
       Jönhede Marko       1961 1919 FIN 
       Al Hajaj Amjad      1882 1954 FIN 
       Mustonen Tapani     1942 1887 FIN 
       Paulasto Tuomo      1918 1871 FIN 
       Turunen Tuomo       1897 1890 FIN 
       Niemelä Risto       1887    0 FIN 
       Vainikka Pekka      1858    0 FIN 
       Kettunen Juha       1838    0 FIN 
       Honkanen Teemu      1806    0 FIN 
       Räty Risto          1800    0 FIN 
       Gorzynski Slawomir  1754    0 FIN   
       Juntunen Reijo      1764 1717 FIN 
       Pääkkönen Tauno     1726    0 FIN 
       Laakkonen Markus    1630 1598 FIN 


6 JoeSK 3 Rtg-Ø:1928

Bo.    Name                Selo FIDE FED 
  1    Dannenberg Alia     1921 1978 FIN 
  2    Jönhede Marko       1961 1919 FIN 
  3    Al Hajaj Amjad      1882 1954 FIN 
  4    Mustonen Tapani     1942 1887 FIN 
  5    Paulasto Tuomo      1918 1871 FIN 
       Turunen Tuomo       1897 1890 FIN 
       Niemelä Risto       1887    0 FIN 
       Vainikka Pekka      1858    0 FIN 
       Kettunen Juha       1838    0 FIN 
       Honkanen Teemu      1806    0 FIN 
       Räty Risto          1800    0 FIN 
       Gorzynski Slawomir  1754    0 FIN 
       Juntunen Reijo      1764 1717 FIN 
       Pääkkönen Tauno     1726    0 FIN 
       Riikonen Olavi      1702    0 FIN 
       Fränti Pasi         1654    0 FIN 
       Laakkonen Markus    1630 1598 FIN 
       Ranimäki Miika      1606    0 FIN 
       Korhonen Taneli     1601 1516 FIN 
       Myllynen Pekka      1571 1474 FIN 


7 Shlaakso Rtg-Ø:1907

Bo.    Name                Selo FIDE FED 
  1    Lauronen Tapio      1994 2048 FIN 
  2    Lauronen Timo       1983 2000 FIN 
  3    Lauronen Teemu      1904    0 FIN 
  4    Yli-Olli Heikki     1891    0 FIN 
  5    Huovinen Sauli      1762 1831 FIN 
       Sikkilä Jarmo       1747    0 FIN 
       Mäyrä Juho-Matti    1716    0 FIN 
       Kangas Ari          1710    0 FIN 
       Lauronen Jouko      1676 1775 FIN 
       Jylhä-Ollila Kaarlo 1584 1722 FIN 
       Puurula Tero        1563 1613 FIN 
       Korkiakoski Vesa    1570    0 FIN 
       Verronen Petri      1567    0 FIN 
       Räisänen Juho          0    0 FIN