I-divisioonan kokoonpanot 2019/20

Pelaajien seloluvut ovat 2.8. päivitetyn selolistan mukaiset.
———————————————————————————————————————————————–

 

JSM 2019-2020: Div 1 lohko 1
Team Composition
1 AkaaS Rtg-Ø:2056
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 FM Sisättö Olli 2331 2310 FIN
2 FM Innala Heikki-Pekka 2270 2254 FIN
3 Tuomala Tapio 2096 2199 FIN
4 Pyykkönen Mika 2051 2041 FIN
5 FM Kekki Jorma 1937 1976 FIN
6 Tiiva Eetu 1930 1895 FIN
7 Rantanen Veikko 1921 1938 FIN
8 Mikkonen Harri 1909 1988 FIN
Räisänen Kalervo 1884 0 FIN
Hotari Juha 1850 0 FIN
Heinonen Jouni 1849 0 FIN
Kuparinen Ossi 1786 1884 FIN
Saliniemi Ari 1743 0 FIN
Erkkilä Antti 1682 0 FIN
Mäkelä Raine 1576 0 FIN
Sarajärvi Milo 1361 1124 FIN
Rehtola Samu 1265 0 FIN
2 KarjUra Rtg-Ø:2093
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Syvälahti Timo 2215 2211 FIN
2 Sandholm Klas 2184 2221 FIN
3 Syvälahti Heikki 2117 2066 FIN
4 Wikman Jimmy 2084 2127 FIN
5 Titovets Sergei 2075 2060 FIN
6 Nurk Ivo 2072 2096 FIN
7 Hellen Bo 2060 2020 FIN
8 Söderberg Stefan 1895 1923 FIN
Wilson Victor 1902 1714 FIN
Åkerfelt Hardy 1937 0 FIN
Miettinen Keijo 1884 0 FIN
Enberg Viktor 1842 1898 FIN
Högberg Toivo 1737 1800 FIN
Strebelle Samuel 1718 0 FIN
Wikman Bengt 1692 1781 FIN
Wendelin Alf 1671 0 FIN
Salminen Jari 1645 0 FIN
3 KS-58 Rtg-Ø:2189
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 GM Yrjölä Jouni 2324 2322 FIN
2 Tuomala Timo 2206 2186 FIN
3 Kivimäki Jaakko 2205 2197 FIN
4 Lehtioksa Jorma 2174 2174 FIN
5 FM Lindstedt Johan 2174 2196 FIN
6 FM Lauren Martti 2154 2161 FIN
7 Viljava Tapani 2143 2137 FIN
8 FM Kivipelto Kaj 2135 2129 FIN
FM Salonen Jyrki 2124 2118 FIN
Tauriainen Marko 2096 2116 FIN
Kukkonen Jaakko 2093 2007 FIN
Pessi Juha 2079 2082 FIN
Sihvonen Tero 1949 1969 FIN
Ruotanen Helge 1933 1920 FIN
Katajainen Kimmo 1932 1954 FIN
Koskinen Veikko 1900 1893 FIN
Visti Heikki 1897 1970 FIN
Pesola Jyrki 1864 1874 FIN
Lyly Seppo 1835 1879 FIN
4 PSY Rtg-Ø:2145
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 FM Reimanis Ritvars 0 2370 LAT
2 Lehtilä Taneli 2249 2201 FIN
3 Vuorisalo Veli-Matti 2158 2198 FIN
4 Olander Aleksi 2132 2104 FIN
5 Nordlund Jukka 2097 2127 FIN
6 Vesalainen Petteri 2074 2137 FIN
7 Hakanen Tuomo 2049 2074 FIN
8 Koivunen Jussi 2030 2029 FIN
Setälä Touko 2021 1996 FIN
Koskinen Jukka 1988 0 FIN
Peurala Jussi 1953 1967 FIN
Kujansuu Juha-Pekka 1934 0 FIN
Aalto Seppo 1932 1908 FIN
Leppäkoski Miro 1926 0 FIN
Palenius Jarmo 1893 1828 FIN
Savola Ari 1877 1975 FIN
Kangasniemi Jussi 1870 1873 FIN
Jakovaara Mika 1815 0 FIN
Ojala Matias 1807 1818 FIN
Perho Aki 1798 1810 FIN
Degot Konstantin 0 0 FIN
Lehtonen Markku 1704 0 FIN
Valo Veikko 1657 1736 FIN
Karjalainen Nuutti 1584 1621 FIN
Heikkilä Onni 1458 1275 FIN
5 RaahLi Rtg-Ø:2179
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 FM Kauppila Osmo 2320 2292 FIN
2 Huovinen Jere 2259 2270 FIN
3 Wallin Aleksi 2222 2200 FIN
4 Pitkäaho Aki 2190 2181 FIN
5 Kukk Sander 2132 2194 EST
6 Haataja Riku 2116 2131 FIN
7 Pitkäaho Arto 2101 2142 FIN
8 Sandvik Thomas 2095 2089 FIN
Mäkelä Lauri 2080 2083 FIN
Paasi Ossi 2061 0 FIN
Rantanen Riku 2059 2082 FIN
Lauronen Timo 2053 2040 FIN
Peltomaa Jukka 2022 1976 FIN
Aapola Lauri 1990 0 FIN
Salonen Sami 1982 0 FIN
Kemppainen Tuomo 1967 2037 FIN
Sarkkinen Heikki 1944 1964 FIN
Nyström Jarno 1807 1840 FIN
Ketelimäki Teemu 1807 1782 FIN
Mutka Kai 1785 0 FIN
Visuri Marko 1783 0 FIN
6 TammerSh/2 Rtg-Ø:2116
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Keso Elias 2209 2237 FIN
2 FM Kytöniemi Jyrki 2208 2201 FIN
3 Pönniö Toni 2144 2132 FIN
4 Iivonen Markku 2125 2096 FIN
5 Natri Antero 2114 2155 FIN
6 Sorvari Jarmo 2048 2022 FIN
7 Harju Jukka 2044 2035 FIN
8 Leisti Simo 2037 2051 FIN
Mäki Juha 2030 2031 FIN
Kaatiala Pekka 2029 2004 FIN
Pietarinen Petri 2020 2054 FIN
Karttinen Risto 1968 1929 FIN
Niemi Jani-Petteri 1946 1927 FIN
Mustelin Juhani 1943 1950 FIN
Salminen Aku 1889 1783 FIN
Peltonen Simo 1884 1964 FIN
Kesänen Viljami 1830 1809 FIN
Hakala Jani 1825 1878 FIN
Niemenmaa Teemu-Pekka 1798 1771 FIN
Multanen Jimi 1788 1618 FIN
Laaksovuori Tommi 1779 1667 FIN
Eronen Mikko 1744 1585 FIN
Jaakkola Vesa 1625 1487 FIN
Syrjälä Ismo 1594 0 FIN
Vuorinen Juha 1460 1469 FIN
7 TuTS/2 Rtg-Ø:2118
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 FM Kuznetsov Felix 2350 2328 RUS
2 Pihlajasalo Hannu 2164 2136 FIN
3 Vainio Ville 2164 2162 FIN
4 Byggmästar Lars 2146 2149 FIN
5 Salopää Tero 2070 2042 FIN
6 Morant Paul 2036 2043 FIN
7 Nikolakaros Kimon 2029 1969 FIN
8 Koskinen Antti 1984 2033 FIN
Norri Roger 1949 1943 FIN
Väntsi Timo 1941 2043 FIN
Junnila Ville 1936 1992 FIN
Almi Olavi 1876 1933 FIN
Suominen Antti 1854 1898 FIN
Koota Ilkka 1812 1760 FIN
Karlsson Reijo 1807 1735 FIN
Asikainen Eeli 1806 1614 FIN
Pelander Pauliina 1764 1681 FIN
Lehtinen Joona 1708 1673 FIN
Salvi Tuomas 1704 1685 FIN
Tuominen Matias 1645 1527 FIN
Tuominen Kari 1628 1699 FIN
Laine Arto 1619 0 FIN
Stockfelt Jesse 1616 1526 FIN
Rantamo Keijo 1595 1753 FIN
Louhi Tapio 1542 1617 FIN
8 VSS Rtg-Ø:2065
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Kinnunen Kari 2151 2151 FIN
2 Laukkanen Jere 2126 2125 FIN
3 FM Tammela Kari 2116 2131 FIN
4 Alho Mikko 2094 2071 FIN
5 Nyman Karl 2074 0 FIN
6 Linqvist Grels 2000 2000 FIN
7 Kaskinen Timo 1983 2001 FIN
8 Miskala Juha 1975 2021 FIN
Helander Benjamin 1959 1960 FIN
Sellberg Joel 1941 1905 FIN
Sjöblom Johan 1925 0 FIN
Peltomäki Jarmo 1914 1958 FIN
Julkunen Tapio 1892 1899 FIN
Storm Harry 1860 1992 FIN
Hakkarainen Tomi 1835 0 FIN
Fagerholm Rainer 1779 0 FIN
Korpela Aki 1720 0 FIN
Kinnari Timo 1704 1767 FIN
Tuomola Tommi 1703 1704 FIN
Tiusanen Jukka 1697 0 FIN
Nakkila Esa 1684 0 FIN
Ojala Jorma 1658 0 FIN
Kasi Janne 1650 0 FIN
Nylund Olav 1604 0 FIN
Nyman Magnus 1580 0 FIN
The Rating-Ø are compute from the 8 rating-strongest players.

 

 

FIN League 2019-20 Div 1/2
Team Composition
1 EtVaS/2 Rtg-Ø:2194
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Lindholm Jere 2213 2155 FIN
2 Tommiska Matti 2255 2230 FIN
3 FM Salo Heikki 2252 2235 FIN
4 FM Paasikangas-Tella Johanna 2209 2211 FIN
5 FM Alava Mikko 2181 2200 FIN
6 Laakso Harri 2165 2165 FIN
7 Hallenberg Sami 2147 2141 FIN
8 Vihinen Teemu 2133 2148 FIN
Tähkävuori Tapani 2085 2075 FIN
Eskola Risto 2075 2084 FIN
Rajaji Suseenthiram 2003 1884 IND
Taylor Daryl 2000 2014 FIN
Räsänen Otto 1915 1912 FIN
Männistö Eero 1962 1975 FIN
Patosalmi Juha 1953 1923 FIN
Di Candia Roberto 1913 1941 ITA
Rajakari Janne 1940 1980 FIN
Lallukka Taneli 1895 1865 FIN
Vyskubov Dmitry 1886 0 FIN
Kivivuori Ilppo 1881 1915 FIN
Kinnunen Seppo 1864 1945 FIN
Nordlund Henri 1864 1831 FIN
Pulli Tapio 1849 1872 FIN
Hiltunen Ville 1843 1797 FIN
Teräsalo Kari 1792 1779 FIN
2 Gambiitti Rtg-Ø:2225
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 IM Nouro Mikael 2306 2306 FIN
2 IM Raaste Eero 2289 2306 FIN
3 FM Ristoja Jan 2282 2258 FIN
4 Hynninen Juha 2246 2229 FIN
5 Tumanov Dmitri 2203 2154 FIN
6 Kiili Markus 2201 2203 FIN
7 Kahri Antti 2137 2123 FIN
8 FM Lehto Ville 2132 2139 FIN
Kather Yannick 0 2135 GER
Karvinen Kimmo 2127 2109 FIN
Johansson Jukka 2090 2077 FIN
Veteläinen Tomi 2051 2044 FIN
Miettinen Teemu 2050 2032 FIN
Rönnqvist Timo 2028 2049 FIN
Tingander Ari-Pekka 2015 2004 FIN
Kumpulainen Kalle 2012 2003 FIN
Kosonen Marko 2001 0 FIN
Louhivaara Jere 2001 1991 FIN
Länsimäki Ville 1995 1994 FIN
Lappalainen Sasu 1992 1997 FIN
Peltola Leo 1964 1966 FIN
Elg Marko 1933 1868 FIN
Ojala Hannu 1933 1782 FIN
Mannberg Henry 1932 1915 FIN
Oksanen Timo 1927 1915 FIN
3 JoeSK Rtg-Ø:2227
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Dokutchaev Aleksander 2409 2403 RUS
2 Blinkov Pavel 2301 2279 RUS
3 FM Jouhki Yrjö Markus 2286 2276 FIN
4 FM Hokkanen Petri 2231 2216 FIN
5 Myller Janne 2212 2213 FIN
6 FM Nokka Risto 2206 2211 FIN
7 Behm Jukka 2111 2108 FIN
8 Saastamoinen Aarne 2061 2068 FIN
Jönhede Marko 1970 1935 FIN
Mustonen Tapani 1963 1912 FIN
Arppi Heikki 1944 1929 FIN
Honkanen Teemu 1942 1929 FIN
Porrasmaa Timo 1930 1957 FIN
Paulasto Tuomo 1911 1871 FIN
Niemelä Risto 1890 0 FIN
Dannenberg Alia 1875 1891 FIN
Korpelainen Paul 1875 1845 FIN
Al Hajaj Amjad 1874 1948 FIN
Turunen Tuomo 1868 1840 FIN
Vainikka Pekka 1858 0 FIN
Kettunen Juha 1817 1878 FIN
Gorzynski Slawomir 1763 0 FIN
Juntunen Reijo 1759 1714 FIN
Ranimäki Miika 1701 0 FIN
Heliövaara Simo 1579 0 FIN
4 JyS/2 Rtg-Ø:2148
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Laihonen Petteri 2205 2187 FIN
2 Hämäläinen Sami 2191 2174 FIN
3 Galchenko Vadim 2156 2139 RUS
4 Von Wright Aarne 2138 2110 FIN
5 Fieandt John 2127 2115 FIN
6 Laasanen Teemu 2131 2110 FIN
7 Herranen Matti 2130 2100 FIN
8 Vilppolainen Markku 2102 2078 FIN
Salykin Aleksandr 2087 2110 FIN
Soppela Jouni 2028 2106 FIN
Seppälä Aki 2069 2057 FIN
Salmelin Aaro 2046 2031 FIN
Hartio Ilkka 2040 2032 FIN
Hintikka Eero 2051 2008 FIN
Niemi Olavi 1969 1990 FIN
Kolu Antti 1953 0 FIN
Marttinen Jussi 1934 1940 FIN
Ruosteenoja Eero 1902 1896 FIN
Valasmo Juhana 1863 1881 FIN
Kalsi Janne 1836 0 FIN
Matikainen Olli 1820 1839 FIN
Raitanen Markku 1750 1834 FIN
Pursiainen Erkki 1742 1786 FIN
Inkinen Julius 1751 1782 FIN
Laihonen Hanna 1782 1688 FIN
5 KäpSK Rtg-Ø:2050
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Holopainen Timo 2147 2163 FIN
2 Sund Jan 2099 2117 FIN
3 Riipinen Juha 2092 2101 FIN
4 Honkanen Marko 2079 2082 FIN
5 Suominen Antti 1854 1902 FIN
6 Koskimaa Esko 2017 2027 FIN
7 Calonius Mikael 2006 2052 FIN
8 Agopov Vladimir 1985 1955 FIN
Kallio Juho 1972 1989 FIN
Lindqvist Lasse 1935 1898 FIN
Pietinen Pekka 1926 1916 FIN
Hynnä Kevin 1921 1911 FIN
Salmela Antti 1917 0 FIN
Niemelä Tuomas 1910 0 FIN
Tiihonen Ilpo 1860 1863 FIN
Nurmela Janne 1855 1824 FIN
Backman Timo 1854 1910 FIN
Toivonen Aulis 1810 1979 FIN
Patola Eero 1806 1798 FIN
Silvonen Leo 1783 0 FIN
Pihlajamäki Antti 1783 1824 FIN
Akkanen Timo 1751 1657 FIN
Nupponen Tapio 1741 1808 FIN
Pulli Matti 1688 1823 FIN
Ahokas Heikki 1662 1832 FIN
6 KSY Rtg-Ø:2131
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 FM Tikkanen Kari 2246 2260 FIN
2 FM Lahtinen Markku 2218 2233 FIN
3 Houtsonen Pedri 2164 2133 FIN
4 Heino Hannu 2128 1982 FIN
5 Hartikainen Jarmo 2114 2168 FIN
6 Takalo-Eskola Anssi 2095 2117 FIN
7 Koponen Antti 2089 0 FIN
8 Bjarnemark Douglas 1995 2011 FIN
Eloranta Kari 1921 1948 FIN
Kinnunen Markku 1912 2001 FIN
Jauhiainen Kari 1876 1658 FIN
Tahvanainen Antti 1867 0 FIN
Viitaniemi Olli 1824 1784 FIN
Gurevicius Laurynas 1811 1789 FIN
Mylläri Mikko 1757 1677 FIN
Hämäläinen Joel 1749 1741 FIN
Järvelin Patrik 1677 1573 FIN
Karhunen Kauko 1668 1718 FIN
Veteläinen Antti 1680 0 FIN
Haataja Keijo 1608 0 FIN
Partanen Olli 1601 0 FIN
Åberg Mikael 1585 0 FIN
Ojalehto Antti 1565 0 FIN
Lallukka Juho 1464 1609 FIN
Holopainen Aapo 1398 0 FIN
7 LahS Rtg-Ø:2042
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Joentausta Hannu 2144 2153 FIN
2 Perikanta Jouko 2082 2046 FIN
3 Hagelberg Lauri 2063 2008 FIN
4 Äijälä Jouko 2044 2069 FIN
5 Tuominen Joona 2023 1945 FIN
6 Sipilä Markku 2020 2011 FIN
7 Komulainen Lauri 1996 1991 FIN
8 Pitkänen Ari 1964 1956 FIN
Valkama Samuli 1919 1887 FIN
Karppinen Martti 1909 1925 FIN
Seppälä Tero 1891 1810 FIN
Pitkänen Jorma 1886 1916 FIN
Kankainen Jarkko 1880 0 FIN
Keipi Jaakko 1872 0 FIN
Laukkanen Kalevi 1852 0 FIN
Vehkalahti Veli 1821 1869 FIN
Juppala Pentti 1771 0 FIN
Tuominen Esa 1755 1820 FIN
Hamberg Jarkko 1749 1541 FIN
Rusanen Olli 1717 0 FIN
Shmulevich Mihail 1677 0 FIN
Hölsä Jorma 1647 0 FIN
Kalliola Juha 1634 0 FIN
Heino Aimo 1630 1649 FIN
Mattila Pertti 1550 1748 FIN
8 MatSK/3 Rtg-Ø:2102
Bo. Name NRtg IRtg FED
1 Tiitta Sauli 2229 2198 FIN
2 FM Salimäki Janne 2129 2113 FIN
3 Nieminen Kari 2096 2118 FIN
4 Toikkanen Vesa 2084 2077 FIN
5 Kurkijärvi Mikko 2078 2017 FIN
6 Tolonen Mikko 2068 2055 FIN
7 Rauramaa Julius 2066 2015 FIN
8 Särkiö Lauri 2065 2037 FIN
CM Laine Panu 2033 2027 FIN
Rauramaa Kari 2032 2064 FIN
Liu Dennis 2017 1947 FIN
Norlamo Sarabella 1970 1978 FIN
Sjöman Tapani 1958 1953 FIN
Sinervuo Veli-Pekka 1953 1958 FIN
Möttönen Ari 1920 1918 FIN
Keloharju Matti 1908 0 FIN
Eränne Tomi 1845 1650 FIN
Al Hamoud Malek 1817 1801 FIN
Al Najar Huda 1727 1721 FIN
Laturkar Iraj 1727 1478 FIN
Karhula Sandro 1719 1578 FIN
Lehtinen Justus 1627 1485 FIN
Velagapudi Vihan 1524 1366 FIN
Tasa Joel 1516 1416 FIN
Valtari Toivo 1534 0 FIN
The Rating-Ø are compute from the 8 rating-strongest players.