Kokoonpanot II-divisioona 2017-2018
JSM 2017-2018 II divisioona
Joukkuekokoonpanot
Pelaajien vahvuusluvut ovat selolistan 4.8.2017
ja elokuun 2017 FIDE-vahvuuslukulistan mukaiset.
Pelaaja, jonka FIDE-luvuksi on merkitty "----",
ei ole pelikelpoinen ilman tietoa syntymäajasta.
Joukkueiden keskivahvuudet perustuvat viiden
selovahvuuksiltaan parhaan pelaajan lukuihin.
Seloton ulkomaalainen lasketaan FIDE-luvun mukaan.
-------------------------------------------------
JSM 2017-2018 II Div lohko 1
1 EtVaS 3 Rtg-Ø:2063
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Hallenberg Sami 2132 2130 FIN
2 Lindholm Jere 2089 2040 FIN
3 Tähkävuori Tapani 2100 2089 FIN
4 Rajaji Suseenthiram 2011 1852 IND
5 Haapamäki Marko 1984 2084 FIN
Taylor Daryl 1981 2006 FIN
Patosalmi Juha 1954 1960 FIN
Männistö Eero 1951 1975 FIN
Lallukka Taneli 1877 1884 FIN
Nordlund Henri 1874 1835 FIN
Rannisto Olavi 1868 0 FIN
Rajakari Janne 1861 1977 FIN
Kivivuori Ilppo 1860 0 FIN
Hiltunen Ville 1838 1805 FIN
Pulli Tapio 1810 0 FIN
Kinnunen Seppo 1809 1942 FIN
Karppinen Mikael 1804 1780 FIN
Mikkola Sakari 1750 1727 FIN
Toropainen Jarkko 1709 1813 FIN
Pitkänen Juhani 1702 1657 FIN
2 HSK 3 Rtg-Ø:1986
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Mäkinen Ville 2009 1977 FIN
2 Mustonen Ilkka 1991 2030 FIN
3 Aaltio Erkki 1983 2053 FIN
4 Turtiainen Tauno 1973 1974 FIN
5 Aura Kristian 1973 1974 FIN
Kopsa Petri 1969 2018 FIN
Käkränen Aapo 1966 1954 FIN
Kuoppamäki Petri 1958 0 FIN
Koskinen Hannu E. 1928 1931 FIN
Khanov Pavel 1926 1875 FIN
Koskinen Matti 1908 1936 FIN
AIM Kiviaho Allan 1881 2092 FIN
Blinov Jurij 1880 1927 FIN
Wartiovaara Oliver 1877 1822 FIN
Peltola Risto 1863 1864 FIN
Varho Ilkka 1862 1868 FIN
Taipale Reijo 1826 1842 FIN
Hall Raimo 1806 1828 FIN
Virtanen Jarmo 1787 0 FIN
Saharinen Petri 1739 1794 FIN
3 I-HSK Rtg-Ø:2073
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Kilpelä Panu 2159 2165 FIN
2 Lehtisalo Marko 2098 2098 FIN
3 Wilen Eero 2065 2060 FIN
4 Hytönen Harri 2040 2041 FIN
5 Pasanen Tuomo 2005 2029 FIN
Linden Leo 1995 0 FIN
Kyburz Stefan 1985 1975 FIN
Ertbjerg Per 1974 1888 DEN
Sarsa Erkki 1886 0 FIN
Suikki Elmo 1850 0 FIN
Alenius Arto 1825 1786 FIN
Väisänen Jaakko 1809 0 FIN
Väisänen Paavo 1794 0 FIN
Peltola Erno 1775 1794 FIN
Backman Kai 1745 0 FIN
Miikkulainen Jouko 1739 1743 FIN
Jormanainen Pauli 1723 0 FIN
Salminen Matti 1709 1709 FIN
Frisk Ensio 1686 1800 FIN
Mononen Heikki 1680 1693 FIN
4 KS-58 2 Rtg-Ø:2070
Bo. Name Selo FIDE FED
1 FM Salonen Jyrki 2126 2173 FIN
2 Kukkonen Jaakko 2109 1960 FIN
3 Tauriainen Marko 2077 2099 FIN
4 Pessi Juha 2054 2081 FIN
5 Sihvonen Tero 1983 1988 FIN
Katajainen Kimmo 1942 1960 FIN
Ruotanen Helge 1915 1934 FIN
Pesola Jyrki 1909 1905 FIN
Koskinen Veikko 1906 1957 FIN
Visti Heikki 1904 1990 FIN
Lyly Seppo 1898 1909 FIN
5 KymS 2 Rtg-Ø:2111
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Väkevä Jani 2167 2172 FIN
2 Paronen Petteri 2163 2174 FIN
3 Kholopov Evgeny 2159 2175 FIN
4 Montonen Samu 2059 1954 FIN
5 Raki Jyrki 2005 1982 FIN
Aho Jukka 1995 0 FIN
Räsänen Jarmo 1955 1793 FIN
Mujunen Martti 1950 2058 FIN
Koskinen Mika 1934 2090 FIN
Suninen Jukka 1911 0 FIN
Engelberg Jan 1869 1800 FIN
Ahlqvist Esa 1856 1905 FIN
Ihaksi Arto 1855 1873 FIN
Havumäki Jani 1848 1868 FIN
Inkinen Tuukka 1767 0 FIN
Pousi Janne 1749 1763 FIN
Heinilä Ilari 1716 0 FIN
Riihimäki Arto 1579 0 FIN
Raki Jesse 1427 0 FIN
Jaruta Alexander 0 0 FIN
6 Pässi Rtg-Ø:2047
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Åberg Tomi 2114 2095 FIN
2 Malmi Eric 2045 2053 FIN
3 Kangas Lauri 2042 2006 FIN
4 Laitinen Mika 2028 2002 FIN
5 WFM Savola Laura 2006 2030 FIN
Boissonnier Kimo 1940 2027 FRA
Kokkala Janne 1930 1960 FIN
Paajala Niki 1904 1912 FIN
Seppälä Joni 1881 1768 FIN
Lappi Esa 1825 1946 FIN
Hörkkö Tommi 1800 0 FIN
Tikanmäki Heikki 1799 1763 FIN
Kivimäki Kasper 1776 1736 FIN
Kumpulainen Iiro 1770 1883 FIN
Kokkala Juho 1686 0 FIN
Poranen Niko 1666 1669 FIN
Karppila Hannes 1586 0 FIN
Kokkonen Sauli 1521 0 FIN
Hokkanen Joel 1512 0 FIN
Hannikainen Janne 1499 0 FIN
7 X Rtg-Ø:1943
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Eskola Risto 2105 2118 FIN
2 Pulkkanen Anssi-Tapio 2007 2069 FIN
3 Konttinen Timo 1924 1902 FIN
4 Peltonen Jukka 1840 1902 FIN
5 Puroila Sippo 1838 1833 FIN
Kimpiharju Tapio 1816 1850 FIN
Kärnä Timo 1810 0 FIN
Mäkelä Paavo 1794 0 FIN
Vainikainen Tommi 1717 0 FIN
Nyman Leif 1706 1871 FIN
Saksinen Raineri 1593 0 FIN
Niemistö Petteri 1470 0 FIN
Aho Tuomo 1433 0 FIN
--------------------------------------------------
JSM 2017-2018 II Div lohko 2
1 HSK 2 Rtg-Ø:2132
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Elomaa Arto 2141 2129 FIN
2 Suomalainen Erkki 2139 2161 FIN
3 Partanen Juha 2131 2185 FIN
4 Kauranen Matti 2127 2121 FIN
5 Parkkinen Jyrki 2123 2143 FIN
Mäkinen Ilkka 2112 2114 FIN
Uimonen Matti 2109 2096 FIN
Tiinanen Teemu 2025 1992 FIN
Mäkinen Ville 2009 1977 FIN
Mustonen Ilkka 1991 2030 FIN
Aaltio Erkki 1983 2053 FIN
Turtiainen Tauno 1973 1974 FIN
Aura Kristian 1973 1974 FIN
Kopsa Petri 1969 2018 FIN
Käkränen Aapo 1966 1954 FIN
Kuoppamäki Petri 1958 0 FIN
Koskinen Hannu E. 1928 1931 FIN
Khanov Pavel 1926 1875 FIN
Koskinen Matti 1908 1936 FIN
AIM Kiviaho Allan 1881 2092 FIN
2 LauttSSK 2 Rtg-Ø:1993
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Tuovinen Jukka 2013 2010 FIN
2 Aakio Seppo 2001 2049 FIN
3 Nyrhinen Harri 1994 2010 FIN
4 Kivinen Jyrki 1984 1904 FIN
5 Mähönen Timo 1975 1993 FIN
Pystynen Jarmo 1970 0 FIN
Lindholm Arto 1970 1976 FIN
Sobenin Evgeny 1968 0 FIN
Vesely Petr 1961 1943 CZE
Broman Hannu 1949 1936 FIN
Luosto Kerkko 1936 1895 FIN
Lehtinen Tero 1881 1953 FIN
Joutsivuo Timo 1875 1830 FIN
Kumar Ashwin 1874 1812 FIN
Kauppinen Jyrki 1873 0 FIN
Kokko Esa 1832 1918 FIN
Piippo Mikko 1854 1905 FIN
Rautio Reijo 1777 0 FIN
Siikonen Timo 1756 0 FIN
Hämäläinen Leo 1711 0 FIN
3 MatSK 3 Rtg-Ø:2098
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Toikkanen Vesa 2119 2099 FIN
2 Tolonen Mikko 2110 2107 FIN
3 FM Salimäki Janne 2110 2086 FIN
4 Lahdelma Henri 2084 1990 FIN
5 Kurkijärvi Mikko 2069 2013 FIN
Rauramaa Julius 2044 2002 FIN
Sinervuo Veli-Pekka 2001 1959 FIN
Möttönen Ari 1997 1988 FIN
Sjöman Tapani 1968 1942 FIN
Aalto Patrik 1947 1867 FIN
Pankkonen Sakari 1924 0 FIN
Keloharju Matti 1914 0 FIN
Lattu Simo 1854 1846 FIN
Eränne Tomi 1845 1650 FIN
Al Hamoud Malek 1828 1781 SYR
Ebeling Mikaela 1768 1742 FIN
Eränne Jani 1683 1581 FIN
Al Najar Huda 1673 1719 FIN
Valtari Toivo 1604 0 FIN
4 HämSK Rtg-Ø:2086
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Helenius Martti 2239 2242 FIN
2 Joentakanen Kullervo 2142 2145 FIN
3 Kivi Jouni 2025 2005 FIN
4 Vähäuski Toni 2005 2012 FIN
5 Filen Hannu 2017 2072 FIN
Lehtohalme Lasse 1946 1961 FIN
Peuhu Ari 1931 1966 FIN
Torkkola Simo 1920 1961 FIN
Kastinen Riku 1878 1989 FIN
Kekäläinen Timo 1835 1830 FIN
Hemmilä Miro 1796 0 FIN
Kunelius Teemu 1790 0 FIN
Helenius Ilkka 1702 0 FIN
Yli-Honkola Risto 1683 0 FIN
Karppinen Juhani 1681 0 FIN
Rasimus Pekka 1678 0 FIN
Puronaho Aarno 1658 0 FIN
Launismaa Petteri 1623 0 FIN
Fager-Pintilä Ilpo 1540 0 FIN
Vainikka Toni 1518 0 FIN
5 Moukat Rtg-Ø:1874
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Haapanen Aapo 1983 2009 FIN
2 Mäki-Fränti Petri 1872 1930 FIN
3 Poranen Timo 1831 0 FIN
4 Helanti Jaakko 1797 1878 FIN
5 Kosonen Eetu 1772 0 FIN
Kinnunen Visa 1740 1707 FIN
Haapanen Ilmari 1735 0 FIN
Anttila Reijo 1579 0 FIN
Haapamäki Mika 1458 0 FIN
Ahola Santeri 1886 0 FIN
6 VihdSK Rtg-Ø:1857
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Sund Jan 2092 2080 FIN
2 Kool Kaspar 1900 0 EST
3 Said Mohamed 1812 0 FIN
4 Sutela Raimo 1793 0 FIN
5 Alzakout Hassan 1690 1662 SYR
Häkkinen Henrik 1684 1651 FIN
Niinimäki Otto 1625 1545 FIN
Sund Ralf 1616 0 FIN
Manns Harri 1607 0 FIN
Ikäheimo Markku 1145 1345 FIN
7 HyvSK Rtg-Ø:1933
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Kumpulainen Jari 2007 1978 FIN
2 Piho Juha 1993 1896 FIN
3 Salmi Ilkka 1897 1897 FIN
4 Tonteri Ari 1894 1911 FIN
5 Pukkinen Seppo 1875 1937 FIN
Moilanen Teppo 1835 0 FIN
Niemelä Mika 1781 1796 FIN
Saarinen Timo P 1770 0 FIN
Aropaltio Tapio 1732 0 FIN
Salomäki Esko 1710 0 FIN
-------------------------------------------------
JSM 2017-2018 II Div lohko 3
1 LoimSK Rtg-Ø:2168
Bo. Name Selo FIDE FED
1 IM Lauk Ular 2376 2369 EST
2 FM Salo Tapio 2229 2235 FIN
3 Nokso-Koivisto Aki 2098 2121 FIN
4 FM Nokso-Koivisto Antti 2083 2081 FIN
5 Haapasalo Jukka-Pekka 2053 2062 FIN
Rosi Aleksei 2041 2052 FIN
Auvinen Esa 1921 1915 FIN
Kaseva Janne 1904 1884 FIN
Erlund Kaj 1882 1952 FIN
Hellström Jarkko 1762 1705 FIN
Koivumäki Marko 1753 1770 FIN
Lehtinen Elias 1539 0 FIN
Paasikangas Eino 1536 0 FIN
Tenno Veikko 1534 0 FIN
Havumäki Asko 1486 0 FIN
Nummelin Jukka 1466 0 FIN
Huttunen Harri 1456 0 FIN
Virtanen Erkka 1437 0 FIN
Sundell Ville 1291 0 FIN
2 TammerSh 3 Rtg-Ø:2006
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Harju Jukka 2063 2053 FIN
2 Leisti Simo 2011 2005 FIN
3 Pietarinen Petri 1993 2055 FIN
4 Lindholm Tommi 1983 1975 FIN
5 Mäki Juha 1981 1954 FIN
Mustelin Juhani 1961 1965 FIN
Karttinen Risto 1922 1903 FIN
Salminen Aku 1921 1805 FIN
Niemi Jani-Petteri 1912 1963 FIN
Kapanen Keijo 1879 1847 FIN
Inkala Pasi 1872 0 FIN
Peltonen Simo 1867 0 FIN
Terho Jarmo 1855 1890 FIN
Hakala Jani 1849 1933 FIN
Maula Eerikki 1824 0 FIN
Keso Elias 1806 1649 FIN
Kesänen Viljami 1796 0 FIN
Laaksovuori Tommi 1781 0 FIN
Jaakkola Konsta 1668 1581 FIN
Syrjälä Ismo 1689 0 FIN
3 AS Rtg-Ø:2065
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Levomäki Rikumatti 2104 2069 FIN
2 Kapanen Konsta 2096 2057 FIN
3 Sopanen Matti 2073 2087 FIN
4 Puhtila Marko 2063 2082 FIN
5 Keto-Tokoi Markko 1988 1912 FIN
Ojanen Jyrki 1987 2052 FIN
Eriksson Tom 1965 1983 FIN
Lehtinen Tero 1874 1854 FIN
Rostedt Jethro 1857 0 FIN
Piiroinen Tero 1827 1869 FIN
Harju Tommi 1804 2005 FIN
Rantanen Martti 1795 0 FIN
Harju Vilho 1763 0 FIN
Lehtonen Harri 1755 0 FIN
4 TSY Rtg-Ø:2096
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Laato Antti 2165 2195 FIN
2 Järvelä Jari 2122 2141 FIN
3 Heino Juha 2104 2118 FIN
4 Laato Samuli 2075 2056 FIN
5 Nieminen Markus 2013 2020 FIN
Mollgren Tage 1958 0 FIN
Ranki Martti 1953 1937 FIN
Alkkiomäki Jyrki 1941 1963 FIN
Kaveniemi Kari 1919 1878 FIN
Laajo Juha 1910 1889 FIN
Öhrnberg Mikael 1880 0 FIN
Latvio Erkki 1765 0 FIN
Valkama Arvo 1651 1526 FIN
Grönroos Jukka 1553 0 FIN
5 TaSK Rtg-Ø:2049
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Taivainen Jukka 2206 2220 FIN
2 Paldanius Pekka 2241 2265 FIN
3 Lehmusvaara Esa 1981 2082 FIN
4 Perttula Juha 1895 1893 FIN
5 Tukia Jouko 1916 0 FIN
Markkanen Seppo 1902 0 FIN
Kiiskinen Arto 1848 1851 FIN
Poutanen Olavi 1829 1872 FIN
Ahava Olavi 1749 0 FIN
6 PSY Rtg-Ø:2085
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Lehtilä Taneli 2192 2153 FIN
2 Nordlund Jukka 2097 2124 FIN
3 Vesalainen Petteri 2066 2137 FIN
4 Hakanen Tuomo 2044 2066 FIN
5 Koivunen Jussi 2019 2020 FIN
Kulmala Petri 2025 0 FIN
Koskinen Jukka 1998 0 FIN
Erkelenz Ralf 1985 2024 GER
Peurala Jussi 1975 2039 FIN
Palenius Jarmo 1945 1831 FIN
Kangasniemi Jussi 1943 1880 FIN
Kujansuu Juha-Pekka 1934 0 FIN
Savola Ari 1917 1975 FIN
Aalto Seppo 1915 0 FIN
Jakovaara Mika 1836 0 FIN
Perho Aki 1813 1843 FIN
Ojala Matias 1755 1847 FIN
Valo Veikko 1729 1752 FIN
7 PSY 2 Rtg-Ø:1969
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Koskinen Jukka 1998 0 FIN
2 Erkelenz Ralf 1985 2024 GER
3 Peurala Jussi 1975 2039 FIN
4 Palenius Jarmo 1945 1831 FIN
5 Kangasniemi Jussi 1943 1880 FIN
Kujansuu Juha-Pekka 1934 0 FIN
Leppäkoski Miro 1925 0 FIN
Savola Ari 1917 1975 FIN
Aalto Seppo 1915 0 FIN
Jakovaara Mika 1836 0 FIN
Perho Aki 1813 1843 FIN
Ojala Matias 1755 1847 FIN
Valo Veikko 1729 1752 FIN
Lehtonen Markku 1714 0 FIN
Löyttyniemi Marko 1592 0 FIN
Hietakari Anttu 1446 1279 FIN
Meusel Joonas 1389 0 FIN
Alisaari Vellu 1343 1286 FIN
------------------------------------------------
JSM 2017-2018 II Div lohko 4
1 OSS Rtg-Ø:2236
Bo. Name Selo FIDE FED
1 FM Kauppila Osmo 2329 2309 FIN
2 Kononen Keijo 2281 2281 FIN
3 Huovinen Jere 2276 2275 FIN
4 FM Vinke Dietmar 2156 2139 FIN
5 Kilpi Teemu 2140 2118 FIN
Takalo-Eskola Anssi 2102 2139 FIN
Manninen Anssi 2069 2080 FIN
Sassi Pekka 2041 2018 FIN
Peuraniemi Pertti 1964 1984 FIN
Määttä Vesa 1943 2059 FIN
Lehtonen Simo 1941 1970 FIN
Luodonpää Martti 1922 1905 FIN
Nisula Timo 1892 1929 FIN
Leukkunen Raimo 1870 1855 FIN
Sassi Matti 1857 1780 FIN
Kotilainen Ari 1822 1948 FIN
Peters Theresa 0 1815 GER
Koski Pekka 1808 1839 FIN
Rantsi Kauko 1794 1768 FIN
Hietala Kai 1789 0 FIN
2 KSY Rtg-Ø:2134
Bo. Name Selo FIDE FED
1 FM Tikkanen Kari 2246 2260 FIN
2 Houtsonen Pedri 2213 2165 FIN
3 Heino Hannu 2174 2016 FIN
4 Hartikainen Jarmo 2091 2212 FIN
5 Kinnunen Markku 1948 1971 FIN
Bjarnemark Douglas 1937 1989 FIN
Jauhiainen Kari 1914 0 FIN
Runonen Rolf 1748 1945 FIN
Gurevicius Lauri 1820 0 FIN
Viitaniemi Olli 1678 0 FIN
Pennanen Eino 1675 0 FIN
Hämäläinen Joel 1648 0 FIN
Karhunen Kauko 1645 0 FIN
Haataja Keijo 1605 0 FIN
Honkanen Jouni 1599 0 FIN
Keinänen Yrjö 1582 0 FIN
Partanen Olli 1580 0 FIN
Åberg Mikael 1561 0 FIN
Kohonen Heikki 1560 0 FIN
Lipponen Iiro 1537 0 FIN
3 KokkSK Rtg-Ø:1921
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Sokolov Joni 1977 2069 FIN
2 Linna Asko 1950 1962 FIN
3 Lahti Jouko 1926 1977 FIN
4 Seppelin Vesa 1888 0 FIN
5 Sihvonen Tuomo 1863 1892 FIN
Mörsky Olavi 1742 1800 FIN
Fiskaali Heimo 1689 0 FIN
Myllylä Juha-Matti 1680 ---- FIN
Heinoja Ari 1663 0 FIN
Virrankoski Toni 1607 0 FIN
Meriläinen Anton 1532 0 FIN
4 OSS 2 Rtg-Ø:2024
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Takalo-Eskola Anssi 2102 2139 FIN
2 Manninen Anssi 2069 2080 FIN
3 Sassi Pekka 2041 2018 FIN
4 Peuraniemi Pertti 1964 1984 FIN
5 Määttä Vesa 1943 2059 FIN
Lehtonen Simo 1941 1970 FIN
Luodonpää Martti 1922 1905 FIN
Nisula Timo 1892 1929 FIN
Leukkunen Raimo 1870 1855 FIN
Sassi Matti 1857 1780 FIN
Kotilainen Ari 1822 1948 FIN
Peters Theresa 0 1815 GER
Koski Pekka 1808 1839 FIN
Rantsi Kauko 1794 1768 FIN
Hietala Kai 1789 0 FIN
Jarva Henry 1718 0 FIN
Koski Juha-Pekka 1703 0 FIN
Kordas Krisztian 1704 0 ?
Yliraasakka Ilari 1667 0 FIN
Sekiguchi Matias 1655 0 FIN
5 JoeSK 2 Rtg-Ø:2020
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Behm Jukka 2111 2108 FIN
2 Saastamoinen Aarne 2064 2076 FIN
3 Porrasmaa Timo 2001 2024 FIN
4 Sieviläinen Tuomo 1941 2001 FIN
5 Arppi Heikki 1964 1944 FIN
Dannenberg Alia 1921 1978 FIN
Jönhede Marko 1961 1919 FIN
Al Hajaj Amjad 1882 1954 FIN
Mustonen Tapani 1942 1887 FIN
Paulasto Tuomo 1918 1871 FIN
Turunen Tuomo 1897 1890 FIN
Niemelä Risto 1887 0 FIN
Vainikka Pekka 1858 0 FIN
Kettunen Juha 1838 0 FIN
Honkanen Teemu 1806 0 FIN
Räty Risto 1800 0 FIN
Gorzynski Slawomir 1754 0 FIN
Juntunen Reijo 1764 1717 FIN
Pääkkönen Tauno 1726 0 FIN
Laakkonen Markus 1630 1598 FIN
6 JoeSK 3 Rtg-Ø:1928
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Dannenberg Alia 1921 1978 FIN
2 Jönhede Marko 1961 1919 FIN
3 Al Hajaj Amjad 1882 1954 FIN
4 Mustonen Tapani 1942 1887 FIN
5 Paulasto Tuomo 1918 1871 FIN
Turunen Tuomo 1897 1890 FIN
Niemelä Risto 1887 0 FIN
Vainikka Pekka 1858 0 FIN
Kettunen Juha 1838 0 FIN
Honkanen Teemu 1806 0 FIN
Räty Risto 1800 0 FIN
Gorzynski Slawomir 1754 0 FIN
Juntunen Reijo 1764 1717 FIN
Pääkkönen Tauno 1726 0 FIN
Riikonen Olavi 1702 0 FIN
Fränti Pasi 1654 0 FIN
Laakkonen Markus 1630 1598 FIN
Ranimäki Miika 1606 0 FIN
Korhonen Taneli 1601 1516 FIN
Myllynen Pekka 1571 1474 FIN
7 Shlaakso Rtg-Ø:1907
Bo. Name Selo FIDE FED
1 Lauronen Tapio 1994 2048 FIN
2 Lauronen Timo 1983 2000 FIN
3 Lauronen Teemu 1904 0 FIN
4 Yli-Olli Heikki 1891 0 FIN
5 Huovinen Sauli 1762 1831 FIN
Sikkilä Jarmo 1747 0 FIN
Mäyrä Juho-Matti 1716 0 FIN
Kangas Ari 1710 0 FIN
Lauronen Jouko 1676 1775 FIN
Jylhä-Ollila Kaarlo 1584 1722 FIN
Puurula Tero 1563 1613 FIN
Korkiakoski Vesa 1570 0 FIN
Verronen Petri 1567 0 FIN
Räisänen Juho 0 0 FIN