Seurajoukkueiden SM-kilpailu 2018-2019
Sivu päivitetty 16.9.2018 22:04
1. divisioona
2. divisioona
3. divisioona
SM-Liiga
SM-Liiga, ottelut 16.9.2018
EtVaS – VammSK 5-1
Sepp Olav – Meshkovs Nikita 0-1
Kanep Meelis – Heinola Vesa-Pekka 1-0
Anttila Perttu – Kauko Jussi 1-0
Koskinen Henri – Torkkola Henri ½-½
Kokkila Tero – Varpanen Jan 1-0
Salo Heikki – Salonen Mikko 1-0
Paasikangas-Tella Johanna – Pihlajamäki Seppo 1-0
Laakso Harri – Kauko Pekka ½-½
MatSK – TuTS 2-3
Ebeling Daniel – Kryakvin Dmitry 0-1
Moiseenko Vadim – Turov Maxim ½-½
Keinänen Toivo – Sipilä Vilka ½-½
Pershin Denis – Niemi Kalle 1-0
Kekki Petri – Topi-Hulmi Teemu 0-1
Hentunen Asko – Sorsa Nuutti 0-1
Ebeling Mika – Vainio Ville ½-½
Tiitta Sauli – Salopää Tero 1-0
JoeSK – JyS 1-4
Dokutchaev Aleksander – Sklyarov Dmitri ½-½
Jouhki Yrjö Markus – Galchenko Matvey 0-1
Sukhorukov Andrey S. – Luukkonen Tommi 0-1
Myller Janne – Franssila Tommi 1-0
Tuononen Janne – Nevanlinna Risto 0-1
Nokka Risto – Nivala Tuomas ½-½
Saastamoinen Aarne – Laihonen Petteri ½-½
Porrasmaa Timo – Galchenko Vadim 0-1
Aatos – KS-58 2-1
Nybäck Tomi – Yrjölä Jouni 1-0
Seeman Tarvo – Rantanen Yrjö 1-0
Virtanen Antti – Tuomala Timo ½-½
Issakainen Ari – Kivimäki Jaakko ½-½
Väätäinen Timo – Lauren Martti ½-½
Halmeenmäki Tuomo – Viljava Tapani ½-½
Linnanen Lassi – Kivipelto Kaj ½-½
Kivilahti Rami – Salonen Jyrki 0-1
KymS – TammerSh 0-4
Genov Petar – Goganov Aleksey ½-½
Ristoja Samu – Karttunen Mika ½-½
Puranen Jukka – Köykkä Pekka 0-1
Lehtosaari Mauri – Mäki Veijo 0-1
Nippula Timo – Ahvenjärvi Jani ½-½
Paronen Petteri – Pohjala Henri ½-½
Montonen Samu – Kytöniemi Jyrki 0-1
Ihaksi Arto – Nieminen Samuli 0-1
SK ComeOn – SalSK 2-4
Agopov Mikael – Kulaots Kaido 0-1
Sammalvuo Tapani – Kiik Kalle 0-1
Mäki-Uuro Miikka – Järvenpää Jari 1-0
Lampen Timo – Westerinen Heikki ½-½
Nyysti Sampsa – Hartikainen Markku 0-1
Mansner Harry – Valkama Eero ½-½
Valli Frans – Rehn Ralf 1-0
Alho Sauli – Leino Jukka 0-1
1. divisioona
1. Divisioona lohko A, ottelut 16.9.2018
VSS – Pässi 3-2
Laukkanen Jere – Åberg Tomi ½-½
Kinnunen Kari – Kangas Lauri 1-0
Tammela Kari – Kivimäki Kasper 0-1
Linqvist Grels – Paajala Niki ½-½
Peltomäki Jarmo – Seppälä Joni 0-1
Julkunen Tapio – Tikanmäki Heikki ½-½
Storm Harry – Kumpulainen Iiro 1-0
Fagerholm Rainer – Kokkala Juho 1-0
RaahLi – HSK 3-0
Kauppila Osmo – Norri Joose ½-½
Huovinen Jere – Sorri Juhani 1-0
Wallin Aleksi – Pollari Pasi ½-½
Pitkäaho Aki – Kauranen Matti ½-½
Pitkäaho Arto – Parkkinen Jyrki ½-½
Haataja Riku – Tiinanen Teemu ½-½
Mäkelä Lauri – Khanov Pavel 1-0
Peltomaa Jukka – Käkränen Aapo 1-0
2. divisioona
2. Divisioona lohko 1, ottelut 16.9.2018
ESK – JoeSK 2 2-2
Chernyak Viktoria – Mustonen Tapani 1-0
Salmenkivi Eero – Jönhede Marko 1-0
Munukka Timo – Arppi Heikki ½-½
Koskinen Mauno – Paulasto Tuomo 0-1
w.o. – Dannenberg Alia 0-1
HämSK – EtVaS 3 3-1
Kivi Jouni – Patosalmi Juha ½-½
Vähäuski Toni – Kivivuori Ilppo 1-0
Kekäläinen Timo – Rajakari Janne 1-0
Lehtohalme Lasse – Nordlund Henri 1-0
Peuhu Ari – Hiltunen Ville 0-1
MikkSK – KäpSK 2 2-1
Laasanen Teemu – Nurmela Janne 1-0
Mynttinen Henri – Patola Eero 1-0
Piila Urho – Salmela Antti ½-½
Rytkönen Pentti – Tiihonen Ilpo ½-½
w.o. – Silvonen Leo 0-1
MatSK 3 – JoeSK 2 4-0
Salimäki Janne – Mustonen Tapani 1-0
Wartiovaara Oliver – Jönhede Marko ½-½
Rauramaa Julius – Arppi Heikki 1-0
Sinervuo Veli-Pekka – Paulasto Tuomo 1-0
Sjöman Tapani – Dannenberg Alia 1-0
2. Divisioona lohko 2, ottelut 16.9.2018
JärvSK – TammerSh 4 2-3
Asomäki Pekka – Keso Elias 0-1
Bederdin Lauri – Karttinen Risto 1-0
Krook Pasi – Hakala Jani 1-0
Vuori Sami – Kivistö Harri 0-1
Harju Antero w.o. – Vuorinen Juha 0-1
HyvSK – AkaaS 0-3
Kumpulainen Jari – Sisättö Olli 0-1
Piho Juha – Kekki Jorma ½-½
Salmi Ilkka – Mikkonen Harri ½-½
Tonteri Ari – Rantanen Veikko 0-1
Laukkanen Joona – Räisänen Kalervo 0-1
HämSK 2 – KS-58 2 2-1
Torkkola Simo – Kukkonen Jaakko 0-1
Filen Hannu – Pessi Juha 1-0
Vainikka Toni – Koskinen Veikko ½-½
Rasimus Pekka – Sihvonen Tero 1-0
Launismaa Petteri – Katajainen Kimmo ½-½
2. Divisioona lohko 3, ottelut 16.9.2018
LauttSSK 2 – Gambiitti 2 2-2
Aakio Seppo – Louhivaara Jere ½-½
Kivinen Jyrki – Peltola Leo 1-0
Sobenin Evgeny – Elg Marko 1-0
Tuovinen Jukka – Koivistoinen Timo 0-1
Kauppinen Jyrki – Mannberg Henry 0-1
HSK 3 – TuTS 2 1-2
Alzakout Hassan – Linden Lari 0-1
Appelqvist Jukka – Morant Paul 0-1
Eerola Antti – Väntsi Timo ½-½
Pollari Joni – Karlsson Reijo ½-½
Saharinen Petri – Laine Arto 1-0
SalSK 2 – LoimSK 0-2
Haapasalo Jukka-Pekka – Salo Tapio ½-½
Pelto Juho – Rosi Aleksei 0-1
Jääskeläinen Jani – Erlund Kaj ½-½
Haanila Erkki – Auvinen Esa 0-1
Virtanen Aleksi – Koivumäki Marko ½-½
2. Divisioona lohko 4, ottelut 16.9.2018
KankSK – OSS 2 4-0
Granat Simo – Kotilainen Ari 1-0
Viinamäki Markku – Hietala Kai 1-0
Riihimäki Pekka – Nisula Timo ½-½
Rajamäki Keijo – Kärki Henri 1-0
Uusi-Oukari Seppo – Vuori Raimo 1-0
TaSK – OSS 2-2
Paldanius Pekka – Vinke Dietmar ½-½
Lehmusvaara Esa – Kilpi Teemu 1-0
Perttula Juha – Lehtonen Simo 0-1
Markkanen Seppo – Peuraniemi Pertti 0-1
Poutanen Olavi – Luodonpää Martti 1-0
KokkSK – TammerSh 3 1-2
Marjusaari Eero – Harju Jukka 0-1
Sokolov Joni – Mustelin Juhani 1-0
Linna Asko – Peltonen Simo ½-½
Lahti Jouko – Sieranoja Ari ½-½
Seppelin Vesa – Kesänen Viljami 0-1
OSS – KankSK 2-0
Vinke Dietmar – Granat Simo 1-0
Kilpi Teemu – Viinamäki Markku ½-½
Lehtonen Simo – Riihimäki Pekka ½-½
Peuraniemi Pertti – Rajamäki Keijo 1-0
Luodonpää Martti – Uusi-Oukari Seppo ½-½
OSS 2 – TammerSh 3 0-3
Kotilainen Ari – Harju Jukka 0-1
Hietala Kai – Mustelin Juhani ½-½
Nisula Timo – Peltonen Simo ½-½
Kärki Henri – Sieranoja Ari 0-1
Vuori Raimo – Kesänen Viljami 0-1
SeinSK – TaSK 2-1
Panttila Ville-Veikko – Paldanius Pekka ½-½
Kauma Matti – Lehmusvaara Esa 1-0
Piirto Tomi – Perttula Juha 0-1
Taipale Marko – Markkanen Seppo 1-0
Viljanen Jouko – Poutanen Olavi ½-½
3. divisioona
3. Divisioona lohko 8, ottelut 16.9.2018
TammerSh 6 – TammerSh 7 2-1
Reed Darren – Martinec Tamas 1-0
Jaakkola Niklas – Corbanese Demetrio ½-½
Jaakkola Reijo – Palttala Niko ½-½
Hollmerus Elisabet – Bungov Ilja 1-0
Jokinen Sini – Kinnunen Konsta 0-1
3. Divisioona lohko 9, ottelut 16.9.2018
TammerSh 5 – TammerSh 8 2-3
Maula Eerikki – Multanen Jimi 0-1
Syrjälä Ismo – Pajarre Matias 0-1
Sillanpää Jyrki – Seo Sunjae 1-0
Jaakkola Vesa – Luosto Otso 1-0
Sukanen Tuomo – Järvinen Joel 0-1
Sivu päivitetty 16.9.2018 22:04